Manisa’da Eş Zamanlı 'Huzurlu sokaklar' Uygulaması

Türkiye Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Uygulaması kapsamında Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı olarak gerçekleşti. Uygulamada Çeşitli suçlardan aranan 10 şahıs yakalandı, 11 şahıs Uyuşturucu Kullanma suçundan yakalandı

Manisa’da Eş Zamanlı 'Huzurlu sokaklar' Uygulaması

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu suçlarının odağı haline gelen, metruk binalar, inşaatı devam eden yapılar, köprü altları ile umuma açık cafe, oyun salonu, kahvehane, çay bahçesi, lokanta, restoran, pastane, dernek lokali, tek dal sigara ve çakmak satışı yapan işyerleri ve meydan, park- bahçeler, ana kavşaklar, alış-veriş merkezleri vb. alanlarda kontrol yapılarak, suç işleyen veya aranan şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik 11.00 ile 21.00 saatleri arasında Türkiye Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Uygulaması eş zamanlı olarak (88) unsur ve (265) personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen uygulamada; 539 metruk bina, park-bahçe, sokak, ev ve işyerinde kontrol, sorgulama ve arama yapıldı. 5.100 şahıs sorgulanarak kontrol edilerek, 11 şahıs TCK-191 “Uyuşturucu Kullanma” suçundan yakalandı.
Çeşitli suçlardan aranan 10 şahıs ise yakalanarak, 18 şahıs hakkında idari işlem 1 kayıp şahıs çocuk bulunarak ailelerine teslim edildi. 82 araca ise cezai işlem uygulandı ve 26 araç mevzuat gereği trafikten men edildi. Uygulamada 8 gr metamfetamin,55 gr esrar, 24 adet sentetik ecza hap, 1 adet ruhsatsız av tüfeği de ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2023, 12:19

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER