Manisa’da seri sigara ve nargile üretim fabrikasına jandarma baskını 

Operasyonda milyonlarca liralık sigara ve onların üretimini sağlayan makinelere el konuldu. Şebekenin iki elebaşı sı gözaltında 

Manisa’da seri sigara ve nargile üretim fabrikasına jandarma baskını 

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Sigara ve benzeri tütün ürünlerine yapılan zamlardan sonra tiryakilerin alım gücünün düşmesini fırsat bilen Manisa’da iki kişinin şehir merkezinde tuttukları bir depoyu seri sigara-nargile tütün üretim fabrikasına İl Jandama komutanlığına bağlı KOM ve İSTH Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘Şafak’ baskını düzenlendi.

İlgili depoda piyasaya sürülmek üzere 12.500.000 liralık sigara, nargile tütünü ve tonlarca üretime hazır tütün onların üretiminin sağlandığı makine ekipmanına el konuldu. M.Ç(i ve K.Ç isimli kişilerde gözaltına alınarak haklarında düzenlenecek evrakla birlikte Cumhuriyet Savcılığına sevk edileceği belirtildi.
Manisa İl Jandarma komutanlığına bağlı KOM ve İSTH Şube Müdürlüğü ekipleri Şehzadeler İlçesi Ege Mahallesinde M.Ç(i ve K.Ç isimli kişilerin tuttukları üç depoda kurdukları sigara üretim makineleri sigara ve nargile tütünü ürettikleri belirledi.
Jandarma timleri ilgili depoları günlerce takibe alarak buradan sigara ve nargile tütünü sevkiyatının yapılacağı günün sabaha karşı ‘Şafak’ adını verdikleri operasyonla baskın düzenledi.
Timler girdikleri üç depoda tonlarca kaçak tütün, ve kurulan üretim sisteminde üretilip satışa hazır hale getirilmiş piyasa değeri 12.500.000 TL değerinde sigara ve Nargile tütünü ele geçirdi.
Jandarma birimleri M.Ç(i ve K.Ç isimli şahıslara ait 2 İşyeri ve 3 Depoda yapılan sayımlarda
 21.101.800 Adet Boş Makaron, 52.800 Adet Tütün Doldurulmuş Makaron,2.500 Kg Kaçak Tütün, 1.750 Kg Nargile Tütün,300.000 Adet Sigara Sarma Kağıdı,176 Paket Kaçak Sigara,
135 Adet Elektronik Sigara Likiti,900 Adet Sahte Bandrol,110 Adet Elektrikli Sigara Sarma Makinesi,3 Adet Ticari Sigara Sarma Makinesi,3 Adet Ticari Sigara Sarma Makinelerine ait Kompresör ve 1.750 Adet Kaçak Puro ele geçirdi.
Kişiler hakkında ‘İzinsiz sigara üretim tesis kurmak, ülkeye kaçak tütün sokmak ve bunları piyasaya sürmek’ suçlarından Cumhuriyet Savcılığına sevk edileceği öğrenildi. 

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER