340 KİŞİ DİREKSİYON EĞİTMENİ OLARAK YUNUSEMRE’DE YETİŞTİ

Yunusemre Halk eğitim Merkezi tarafından açılan ‘Motorlu Taşıtlar Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği’ kursu tamamlandı. 

340 KİŞİ DİREKSİYON EĞİTMENİ OLARAK YUNUSEMRE’DE YETİŞTİ

Yunusemre Halk eğitim Merkezi tarafından faaliyete geçirilen ‘Motorlu Taşıtlar Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliğikursu bugün itibariyle sona erdi. 
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz,  Son üç yılda kursun 7 kez açıldığını ifade ederek 340 kişiye kursun verildiğini ve sertifikalandırıldığını söyledi.
“7 KEZ AÇTIK 340 KİŞİYE BU KURSU VERDİK VE SERTİFİKALANDIRDIK”
Müdür Ayşen Oğuz açıklamasının devamında, kursun 8. Kez açılacağı belirterek,
“Son üç yılda bu kursu 7 kez açtık 340 kişiye bu kursu verdik ve sertifikalandırdık. Bu kurslarımızda 6 eğitici görev almakta. Kursumuz 200 saat olup yaklaşık 2 ay sürmektedir. Bu kursu bitirenler sürücü kurslarında işe başlayabilmektedirler. Şubat ayında ise kursun 8’ncisi açacağız. Nisan ayında da Trafik ve Çevre Öğreticiliği kursunu açacağız. Direksiyon eğitmenliği kursumuzu lise ve üniversite mezunları başvurabiliyor. Trafik ve Çevre Öğreticiliği, Ön lisans ve lisans mezunları başvurabiliyor.” Dedi.
Kursa katılan kursiyerler ise kursun faydalı olduğunu ve kurstan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Yunusemre Halk eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz’a teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2023, 22:06

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER