Bakan Özer’den Müjde

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bursluluk sınavına girecek depremzede öğrenciler için 30 bin ek kontenjan ayrıldığını belirterek bursun yaklaşık 863 lira olduğunu duyurdu

Bakan Özer’den Müjde

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.
Bakan Özer, bursluluk sınavına girecek depremzede öğrenciler için 30 bin ek kontenjan ayrıldığını belirterek bursun yaklaşık 863 lira olduğunu açıkladı.

Özer, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı kapsamında geçen yıl 70 bin öğrencimize burs sağlamıştık. Bu yıl eylül ayında yapacağımız sınavda bu sayıyı 100 bine çıkarıyoruz. İlave 30 bin kontenjanımızı deprem bölgesindeki öğrencilerimize ayıracağız. 100 bin öğrencimize aylık 863 TL burs imkânı sağlayacağız. Tüm bu süreçlerdeki desteği için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanımız Nurettin Nebati’ye öğrencilerimize bu kıymetli katkılarından dolayı şükranlarımısunuyorum” 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2023, 15:04

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER