Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Gerçekleşti

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesine yeni başlayan öğrencileri için geleneksel olarak düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Gerçekleşti

Yoğun katılımla gerçekleşen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni’ne Rektör Prof. Dr. Rana Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oktay Üçer, Prof. Dr. Ahmet Çetin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artuner Deveci, Manisa İl Sağlık Müdürü Erol Karaca, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmet Topçu, Dekanlar, Dekan Yardımcıları, Öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar konuşmasında öğrencilere, dünyanın en kutsal mesleğinin icra edeceklerini hatırlatarak, “Bugün uzun bir süreç olan hekimlik yolculuğunun, ilk adımını atmak için bir aradayız. Beyaz önlük hekimlik mesleği için, dürüstlüğün, ahlaklı olmanın, aydınlığın, asaletin, saflığın, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan hizmet aşkının sembolüdür. Sizlerden beklentimiz; insana hizmetle eşdeğer kabul edilen beyaz önlüklerinizi, tertemiz, etik değerlerle, üstün kabiliyet ve başarılarıyla donatarak, ülkemize ve dünyaya faydalı doktorlar olmanızdır” İfadelerine yer vererek “Sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuiyet duyuyor ve bu okula gelirken göstermiş olduğunuz başarıyı bir kez daha kutluyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.” diye konuştu. Rektör Kibar sözlerini “Sevgili öğrenciler; sizleri bugünlere getiren, sizinle ağlayıp, sizinle gülen, en az sizin kadar çaba gösteren değerli anne babalarınıza da teşekkürlerimiz sonsuzdur.” diyerek noktaladı.

Açılış konuşmasının ardından Tıp Fakültesinin 1. Sınıf öğrencilerine beyaz önlüklerini Rektör Prof. Dr. Rana Kibar, Rektör Yardımcıları ve öğretim üyeleri giydirdi. Öğrenciler, aileleri önünde beyaz önlük giymenin büyük heyecanı ve onurunu yaşadı.  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2023, 17:08

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER