Manisa’da 265 Bin 150 Öğrenci Yarın Karne Alacak!

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte bir mesaj yayınlayarak Manisa genelinde 1168 okulda 19 bin 311 öğretmen ve 265 bin 150 öğrencinin yaz tatilinin başlayacağını açıkladı.

Manisa’da 265 Bin 150 Öğrenci Yarın Karne Alacak!

Vali Karadeniz mesajında

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimiz ve büyük gayretlerle ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimiz için bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelindi.

Manisa bu dönem, 1.168 okul, 19.311 öğretmen ve 265.150 öğrencisi ile eğitim öğretim yılını tamamlamış oldu.

Bizler için milli kültürü yaşatmanın en temel yolu olan eğitim, gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi aktarabileceğimiz bir yoldur. Ayrıca gelişen ve değişen dünyada eğitime yaptığımız yatırımlar ile geleceğe ışık tutabiliriz.

Bu konuda öğretmenlerimize düşen en büyük görev; fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirerek içinde bulunduğumuz bilgi çağında çocuklarımızı bilim, kültür, sanat, teknoloji ve ekonomik anlamda geleceğe hazırlamaktır.

Öğrencilerimizin de devletimizin, öğretmenlerinin ve ailelerinin kendilerine sağladıkları her türlü imkân doğrultusunda daha çok çalışarak, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağından hiç şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizi gayretlerinden dolayı kutluyor, öğretmenlerimize eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, huzur dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2023, 18:12

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER