Manisa’da CNC Operatörlüğü Eğitiminin İkincisi Düzenlenecek

Manisa’da ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünü sağlamak amacıyla 17.11.2021 tarihinde Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Manisa Organize Sanayi Bölgesi, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Manisa Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Zafer Kalkınma Ajansı arasında imzalanan “Manisa Eğitim Sanayi İş Birliği Projesi Protokolü” (MESİP) kapsamında istihdam garantili CNC Operatörlüğü Eğitiminin ikincisi düzenlenecek.

Manisa’da CNC Operatörlüğü Eğitiminin İkincisi Düzenlenecek

6 hafta boyunca toplam 120 saat verilecek olan CNC Operatörlüğü Eğitimi, 2 Mayıs 2023 – 9 Haziran 2023 tarihleri arasında hafta içi her akşam 17:30 – 22.00 saatlerinde Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (MOSTEM)gerçekleştirilecek.
Eğitime, 16-34 yaş arasında meslek lisesi ve düz lise mezunları ile hâlihazırda iş arayanlar katılacak olup kursiyerlerin MOSTEM’e ulaşımları Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlanacak.
Manisa sanayisinin ihtiyaç duyduğu CNC operatörlerini yetiştirilmesine katkı sunmayı amaçlayan eğitim bitiminde yapılacak iş mülakatları sonucunda kursiyerler Manisa Makine ve Kalıp İmalatçıları Derneği (MAKİM) üyesi olup istihdam taahhüdünde bulunan firmalar tarafından işe alınacaklar. 
Manisa Valiliğinin koordine ettiği; finansmanın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022-2023 yılı için belirlenen “Genç İstihdamı” teması kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sağlandığı, katılımcıların Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlendiği ve ulaşımın Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulduğu eğitimin Manisa ilinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün teminine katkı sunması öngörülüyor. Detaylı bilgi için Zafer Kalkınma Ajansı’na ait 0236 237 29 47 nolu telefon üzerinden hafta içi mesai saatleri içerisinde irtibata geçebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2023, 21:21

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER