Manisa'da Diyalekt Dijital İngilizce Platformunun Tanıtım Etkinliği Gerçekleşti

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi ve Cerrahpaşa Üniversitesi işbirliği ile seçkin dil uzmanları tarafından geliştirilen Diyalekt, her yaş ve seviyedeki kullanıcıların İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak üzere tasarlanan bir dijital eğitim platformudur.

Manisa'da Diyalekt Dijital İngilizce Platformunun Tanıtım Etkinliği Gerçekleşti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hizmete sunduğu Diyalekt Dijital İngilizce Platformunun tanıtım etkinliği Manisa Şehzadeler Arif Çeler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti. Etkinliğe Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Işık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, Şube Müdürü Ömer Karaman katıldı. Diyalekt uygulamasının hazırlanması aşamasında 1 yıl boyunca 60 İngilizce öğretmeni aktif görev alırken, bunlardan 3’ü Manisa’dan katıldı. 
Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, “İstedik ki sınıfta öğrencilerle birlikte Diyalekt ile ilgili bilgilendirme yapalım. Bakanlığımızın bir projesidir. 11 binden fazla dijital içeriğin bulunduğu bu proje geliştirilmeye devam ediyor. Biz herkesin bu platforma girerek takip etmelerini istiyoruz” diye konuştu. 
Diyalekt, İngilizce öğrenme sürecinde kullanıcıların seviyelerine uygun içerikler sunmak için Avrupa Dil Portföyü (ELP) ve Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi (CEFR) standartlarına dayalı bir dil öğrenme sistematiği kullanmaktadır. Tüm yaş ve dil seviye grupları (A1, A2, B1, B2) için geliştirilen uygulama çok yönlü olarak İngilizce öğrenimini hedefliyor. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar çeşitli eğitim etkinlikleri içeren uygulama, her seviyede kullanıcının ihtiyaçlarına cevap vermekte. Diyalekt KIDS, ise özellikle çocuklar için tasarlanmış eğitim materyalleri sunan bir platform olarak öne çıkıyor. 
Platform, dinleme, okuma, konuşma ve yazma gibi dört temel dil becerisini hedefleyen etkileşimli aktivitelerle kullanıcılarına İngilizce öğreniminde eşsiz bir deneyim sunuyor. Diyalekt’in interaktif içerikleri, kullanıcıların İngilizce öğrenimine katılımını artırmaktadır. Dört dil becerisi, kelime ve dil bilgisini geliştiren etkinliklerin yanı sıra haber, video, sesli kitap, oyun, animasyon, çizgi film gibi özgün içerikler ile birlikte 11.000’den fazla etkileşimli dijital içeriği sunuyor. Kısa süre içerisinde online konuşma dersleri de eklenecek olan uygulamaya öğrencilerimiz ve tüm vatandaşlarımız mobil uygulama marketlerden veya diyalekt.eba.gov.tr adresinden e-devlet ya da EBA şifrenizle ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2023, 10:07

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER