Manisa’da Okul Kıyafetleri Cep Yakmadı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına az bir zaman kala, okul kıyafetlerinde önceki yıla göre yüzde 10’luk artış yaşanması öğrenci velilerine rahat bir nefes aldırdı, ancak bu durum özel okulların velileri için geçerli değil.

Manisa’da Okul Kıyafetleri Cep Yakmadı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına az bir zaman kala, kırtasiye ürünlerinde önceki yıla göre yüzde 300’e varan fiyat artışı yaşanırken, okul kıyafetlerinde korkulan olmadı. Manisa’nın tanınmış okul kıyafetçisi Sedef Giyim Okul Kıyafetleri satış noktasında görevli çalışanlar, yaşanan enflasyona oranla bu yıl fiyatların çok yüksek olmadığını, bazı ürünlerde en fazla yüzde 10’luk bir artış görüldüğünü söyledi. Devlet okullarında eğitim gören öğrenciler için yazlık kısa kollu tişört 160, kışlık uzun kollu tişört 180 ve kışlık kapüşon 350 liradan satılıyor. Tek tip uygulaması kalktığı için de öğrenci velileri çocuklarının spor dersinde giyeceği eşofman ve spor ayakkabıyı istedikleri yerden, istedikleri modalde ve istedikleri fiyat aralığında alabiliyor.

ÖZEL OKUL VELİLERİ DERTLİ

Çocukları devlet okulunda eğitim gören veliler rahat bir nefes alırken, bu durum özel okulların velileri için gerçekleşmedi, çünkü özel okul kıyafetleri yüzde 60 ve üzerinde zam gördü. Geçen seneye göre okul kıyafetlerine yüzde 100 zam yapan özel okullar da oldu. Özel okul sahibi ve yöneticileri artan maliyetlerden, veliler de yükselen fiyatlardan şikayetçi olurken, özel okullar zamları enflasyon ve hammadde fiyatlarındaki artışa bağladı.

HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2023, 19:43

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER