15 Bin Liranın üzerinde Bekleniyor!!

Ocak 2024 “asgari ücret zammı ne olacak?’ sorusu gündemdeki sıcaklığını korurken tüm formüller 15 bin liranın üzerindeki tutarlara işaret ediyor.

15 Bin Liranın üzerinde Bekleniyor!!

Ekonomi yönetimi ‘çalışanların enflasyonun etkilerinden korunacağı’ mesajının altını çizmeye devam ediyor.8 milyona yakın asgari ücretli Ocak zammına kilitlendi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun çalışmaları Aralık'ta start alacak ancak şimdiden hazırlıklar başladı. Türk-İş asgari ücretlilerin söz sahibi olacağı bir model için kolları sıvadığını duyururken, ekonomi yönetiminden 'çalışanların enflasyonun etkilerinden korunacağı' yönünde mesajlar geliyor.

Önce Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, "Enflasyonun getirmiş olduğu yükü azaltmak hepimizin ortak hedefi. Yıl sonunda asgari ücrette bu yükü hafifletmek adına önemli bir gündemimiz olduğunu paylaşmak isterim" açıklaması yaptı. Ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, önceki gün " Memur, emekli, işçi enflasyondan korunacak. Önceliğimiz vatandaşı enflasyonun olumsuz etkilerinden korumak ve hızla önlemler almaktır" dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de dün "Çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmedik ve bundan sonra da ezdirmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER