2. Torba Yasa Geliyor

Ekonomi ağırlıklı olacak torba yasada Bağ-Kur'luya erken emeklilik, evlilik kredisi, ev kadınlarına emeklilik fırsatı gibi önemli başlıklar yer alacak.

2. Torba Yasa Geliyor

Ekonomi ağırlıklı olacak torba yasada Bağ-Kur'luya erken emeklilik, evlilik kredisi, ev kadınlarına emeklilik fırsatı gibi önemli başlıklar yer alacak.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren 2. Torba Yasa’da gözler 1 Ekim’e çevrildi.Yasada, Bağ-Kur'luya erken emeklilik, evlilik kredisi, ev kadınlarına emeklilik fırsatı gibi önemli başlıklar yer alacak.

Milyonlarca vatandaşın beklediği 2. Torba Yasa düzenlemesi Meclis açılır açılmaz gündeme geliyor.

Ekonomi ağırlıklı olacak torba yasada Bağ-Kur'luya erken emeklilik, evlilik kredisi, ev kadınlarına emeklilik fırsatı gibi önemli başlıklar yer alacak.

Yasa için gözler 1 Ekim’e çevrilirken; dışarıda çalışmadığı için emekli olamayan ev kadınları, yeni düzenlemeyle birlikte sigortasını ödeyerek emekli olma fırsatını elde edecek. Primlerin 3'te 1'ini ev kadınları için devlet ödeyecek.

EMEKLİLERE 100. YIL İKRAMİYESİ DE GÜNDEMDE

Emeklilere ayrıca Cumhuriyetin 100. yılına özel, 100. yıl ikramiye verilmesi de gündemde. Söz konusu ikramiye ile her emekliye en az 5 bin TL verileceği belirtiliyor.

Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem’in aktardığı bilgilere göre, Bağ-Kur'luya erken emeklilik için de düğmeye basıldı. Mevcut şartlarda emekli olabilmesi için 9 bin prim gününü doldurması gereken Bağ-Kur'luya 5 yıl erken emeklilik fırsatı geliyor. 2. torba yasa ile söz konusu prim gününün 7 bin 200'e düşmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2023, 15:23

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aziz pekşen
Aziz pekşen - 2 hafta Önce

Şu gavur torbadan hiç serberst piyasa dur bakalım diyecek kanun yok mu
Emekli ye ikramiye diye gandurup duru la
2008 SSK kanunu geri getirsin ler
Emeklileri de dilençi konumun dan cıkarsın
Sen enflasyon %80 90 lara çıkar 5 bn ikramiye de
Ayıp tır ya eşekler bile götünle gülüyor halimize

SIRADAKİ HABER