Bakan Bilgin’den EYT ve Asgari Ücret Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret hakkında "Önümüzdeki aralıkta emekçilerimizi sevindirecek haberler vereceğiz" dedi. EYT'ye de değinen Bilgin, "En geç aralık ayında meclise intikal ettirileceğini ifade etmek isterim" ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin’den EYT ve Asgari Ücret Açıklaması

Vedat Bilgin, Kırşehir'de katıldığı 35. Ahilik Haftası kutlamalarının resmi kapanış töreninde konuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında "Sorunun çözümünün en geç aralık ayında meclise intikal ettirileceğini buradan tekrar ifade etmek isterim" dedi.

EMEKLİLİKLE İLGİLİ SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Asgari ücret ve EYT hakkında açıklamalarda bulunan Bilgin, "Birincisi şu, bir defa esnafa şunu söyleyeyim, esnafımızın karşı karşıya olduğu emeklilikle ilgili sorunları çözeceğiz. Onlarla ilgili çalışmalarımız son aşamasına gelmiştir. Onların her türlü sorunu bizim sorunumuzdur. İkincisi, çalışanlarımız, emekçilerimiz, işçilerimiz, onların her adımda sorunlarının üstesinden gelmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ ARALIKTA DA EMEKÇİLERİMİZİ SEVİNDİRECEK HABERLER VERECEĞİZ

"Bu sene kümülatif olarak yüzde 94, aritmetik olarak asgari ücrette yüzde 85 artış gerçekleştirdik" diyen Bilgin, şunları söyledi: "Önümüzdeki aralıkta da emekçilerimizi sevindirecek haberler vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz. Bu bizim sözümüzdür. Çok sorulan, merak edilen bir konu da emeklilikte yaşa takılanlar sorunudur. O sorunun da çözümünün en geç aralık ayında meclise intikal ettirileceğini buradan tekrar ifade etmek isterim."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2022, 16:56

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER