Başkan Eryılmaz, “Savaştaki Ülkelerde Bile Yüzde 80 Enflasyon Yok!”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika’da bile bugün raflar boş, Fransa’da raflar boş, Almanya’da raflar boş” açıklamalarını değerlendirdi. Başkan Eryılmaz, “Savaşın içinde olan ülkelerde bile yüzde 80 enflasyon yok, biraz olsun utanın” dedi.

Başkan Eryılmaz, “Savaştaki Ülkelerde Bile Yüzde 80 Enflasyon Yok!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’da PBS kanalına yaptığı açıklamada, “Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim. Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Biz şu anda 250 milyar dolar ihracatı yakalamış bir ülkeyiz. Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika’da bile bugün raflar boş, Fransa’da raflar boş, Almanya’da raflar boş” dedi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına, “Milletimizin yaşadığı Türkiye ile AK Partililerin yaşadığı Türkiye aynı değil” dedi.

“TÜRKİYE’DE VATANDAŞIYLA YAN YANA GELMEYENLER CENTRAL PARK’TA AMERİKALILARLA ŞAKALAŞIYOR”

Başkan Eryılmaz, “Türkiye’de yüzlerce araçlık konvoylarla ve sayısız korumayla gezen, ‘miting’ dışında halkın içine karışmayan sayın Cumhurbaşkanımız, Central Park’ta Amerikalılarla tokalaşıyor, şakalaşıyor. Kendilerini sanki çok demokrat ve Batılı bir lider olarak göstermek istiyorlar. O sırada Türkiye’de Cumhurbaşkanı’na küçük bir eleştiride bulunanlar yakalanıp tutuklanıyor, hak arayan öğretmenler ve doktorların demokratik ve barışçıl protestolarına müdahale ediliyor. Bu iktidar Türkiye’de Suriyelileri ve Afganları, yurtdışında da Amerikalıları düşünüyor, kendi vatandaşını her zaman ikinci plana atıyor” dedi.

“RAFLARDAKİ ÜRÜNLERİ ALABİLEN YOK!”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Cumhurbaşkanı Amerika’da, Fransa’da rafların boş olduğunu söylüyor. Gerçeklikten tamamen kopmuş durumdalar. Beceriksiz ekonomi politikaları nedeniyle Türkiye’de bir ekmek 4 lira oldu. Enerji fiyatları uçmuş durumda. Gıda enflasyonu her geçen gün artıyor. Bırakın eti, meyve sebze fiyatları bile cep yakar hale geldi. Raflarda ürün var ama o ürünleri alabilen yok. Türkiye ekonomisi her geçen gün daha korkunç bir noktaya gidiyor. Halkı Avrupa’da büyük bir enflasyon olduğu iddiasıyla kandırmaya çalışıyor. Savaşın içerisinde olan ülkelerde bile Türkiye’deki gibi yüzde 80 enflasyon yok, ki bu da TÜİK rakamlarına göre… Türkiye, bu iktidardan kurtulmadığı sürece ilerleyemeyecek. Yapılacak olan ilk seçimlerde halkımız kendisiyle dalga geçmeye çalışan bu beceriksiz iktidarı sandığa gömecek ve yepyeni, aydınlık yarınlara kavuşacak”

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 15:01

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER