Başkan Özşen: "Altında Yeni Bir Hareket Bekliyoruz"

Altın fiyatları yükselişini sürdürürken Manisa Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Erkan Özşen; "ONS değerinin yükselmesiyle birlikte biz altında yeni bir hareket bekliyoruz. Şuanda ONS değeri çok hareketli değil. Olağan gözüküyor. Altının ONS değeri beklenen seviyeye geldiği takdirde gram altın bazında 1600-1700 TL seviyelerinde görebiliriz" dedi.

Başkan Özşen: "Altında Yeni Bir Hareket Bekliyoruz"

ÖZEL HABER: CENGİZ KILINÇASLAN

Türkiye’de seçimlerin sona ermesi ile birlikte piyasalar hareketlendi. Altının yönü bundan sonra ne olur? diye vatandaşlar altın piyasasını yakından takip ediyor. Dolar ve Euro yükseliş devam ederken, gram altın fiyatları ise yükselişe geçti. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Manisa Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Erkan Özşen, yükselişin olacağı yada olmayacağına dair bir netlik olmadığını,belirtti.

"YURT İÇİNDE Kİ DOLAR TL PARİTESİ'NDE DOLARIN DEĞER KAZANMASINDAN KAYNAKLI"

Başkan Özşen, "Altın son iki aydır yükseliş ivmesine girmişti. Bunun sebebi de yurt içinde ki dolar TL paritesi’nde doların değer kazanmasından kaynaklıdır." diyerek, "Altın fiyatlarının etkilenmesinde iki tane faktör var; Bir tanesi dolar kuru Diğeriyse uluslararası piyasada ki ONS değeri. Bizim Son iki aydır yaşadığımız yükselişte Dolar TL paritesinde etkisi vardı. Hatta seçimin ikinci turundan sonra biraz düşmeye eğilim gösterdi. Altın fiyatını gevşetti fakat içinde bulunduğumuz dönemde tekrar yükselmesinden dolayı altını etkilemiş durumda." dedi.

"ALTINDA YENİ BİR HAREKET BEKLİYORUZ"

Altında yeni bir hareketlilik beklediklerine dikkat çeken Özşen, “Bir diğer faktör ONS değerinin yükselmesiyle birlikte biz altında yeni bir hareket bekliyoruz. Şuanda ONS değeri çok hareketli değil. Olağan gözüküyor. Altının ONS değeri beklenen seviyeye geldiği takdirde gram altın bazında 1600-1700 TL seviyelerinde görebiliriz. Tabi bu kısa vadede mi olur, 3 ayda mı ya da 6 ayda mı olur yoksa önümüzde ki seneye mi kalır kestirmek çok mümkün değil. Fakat altının bir sonraki yükseliş hareketinde bu rakamlar test edilebilir.” ifadelerini kullandı

"DÜĞÜN SEZONUNDAN UMUTLUYUZ"

Başkan Erkan Özşen, “Kuyumculuk sektörü olarak 2023 düğün sezonundan umutluyuz." dedi.

Özşen" Geniş ürün yelpazemiz var her bütçeye uygun düğün ve gelin takılarımız mevcut. En güzel şekilde hazırlanmış bulunmaktayız.” dedi.

"DÜĞÜN YAPACAK ÇİFTLERE KATKI SAĞLAYACAKTIR"

Devletin yeni evlenecek çiftlere vereceği faizsiz evlilik kredilerin sektöre olumlu yansıyacağını belirten Özşen " Düğün paketi sadece altından oluşmuyor. bu şekilde bir destek kredisi altın noktasında da düğün yapacak çiftlere katkı sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

"ALTINI UZUN VADEDE TAVSİYE EDİYORUZ"

Vatandaşlara ve yatırımcılara tavsiyelerde bulunan Özşen “ Biz altını uzun vadede tavsiye ediyoruz. Genellikle kısa vadeli yatırımlar çok fazla kazandırmaya bilir. Kısa vadeli yatırımlarda altından kazanç beklememiz çok mümkün değil. Ani hareketlerde panik yapılmaması gerekir ve elden çıkarılmaması lazım. Düştükten sonra zaten 3-5 ayda altın kendisini toparlayıp görülen noktaya dönecektir. O yüzden altını uzun vadede tercih etmemiz lazım. ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2023, 12:46

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER