Kasaplara Uygun Fiyatlı Kırmızı Et Satılacak!

Kırmızı et fiyatlarındaki yükselişi durdurmak ve arz açığından kaynaklı spekülatif hareketleri önlemek için Et ve Süt Kurumu, marketlerin ardından kasaplara da kırmızı et tedarik edecek.

Kasaplara Uygun Fiyatlı Kırmızı Et Satılacak!

ESK'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, kurum, tüketiciyi korumaya yönelik tedbirler kapsamında kasap esnafına da kırmızı et tedarik edecek.

ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan ile Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkanı Osman Yardımcı'nın imza attıkları protokol kapsamında, federasyona üye kasap esnafına et tedarik edilecek, daha fazla tüketiciye uygun fiyattan kırmızı et satışı sağlanacak.

BAŞVURU NEREYE YAPILACAK?

Türkiye Kasaplar Federasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre de ESK tarafından ithal edilen karkas etler ile canlı kesimlik hayvanlardan elde edilen karkas etler, federasyona üye kasaplara, kurumun uygun görmesi halinde kombina, kesimhane, depo gibi yerlerde satılacak. Başvurular, federasyona üye kasaplar ile faal kasaplar tarafından ESK'nın ilgili kombina müdürlüklerine yapılabilecek. Müdürlükler tarafından belirlenecek günlerde, iş yerinin ithalat ve stok durumunun müsait olması halinde siparişler karşılanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2023, 17:31

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER