Manisa'da 6 Bin Adet Meyve Kasası Üreticilere Teslim Edildi 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Meyve Üreticilerine 120 Bin Kasa Desteği’  projesi kapsamında kasa dağıtımları Köprübaşı ilçesinde devam etti. 600 üreticiye yüzde 100 hibeli 6000 adet kasanın dağıtıldığı törende konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu,  kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üreticilerin yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceklerini söyledi. 

Manisa'da 6 Bin Adet Meyve Kasası Üreticilere Teslim Edildi 

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından meyve üreticilerine yönelik olarak hazırlanan 120 Bin Kasa Desteği projesi, Köprübaşı ilçesinde gerçekleşti. Köprübaşı MASKİ Şantiye Şefliğinde düzenlenen programa Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Köprübaşı Muhtarlık İşleri Müdürü Enver Çetin, Meclis Üyesi Tanju Yelken, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ali Korucu, Borlu Orman İşletme Şefi Erhan Öğüt, mahalle muhtarları ve meyve üreticileri katıldı. 

6 Bin Adet Meyve Kasası Üreticileri Teslim Edildi 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Köprübaşılı 600 meyve  üreticisine 10’ar adet yüzde 100 hibeli meyve kasalarının dağıtım töreninde konuşma yaptı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek konuşmasına  başlayan Öztozlu, “Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde her geçen sene kırsala olan  desteklerimiz katlanarak devam ediyor. 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde yaptığımız  projelerle, diğer belediyelere örnek olan bir belediyeyiz. Bu sene kırsal kalkınma projeleri  için Başkanımız Cengiz Ergün 122 milyon liralık bir bütçe açıklamıştı. Yeni projeler ve KDV’yi  de dahil ettiğimizde 150 milyon liralık bir bütçeyi siz değerli üreticilerimize destek olmak için  kullanacağız. Daha önce gübre dağıtımı, damızlık koç, tohum ve fidan dağıtımı, sulama borusu, gölet yapımı bir sürü programda bir araya gelmiştik, meyvecilerden  gelen talepler üzerine bugün de meyve üreticilerine kasa dağıtımı için bir araya geldik. İlk  etapta 100 bin olarak belirlediğimiz meyve kasasını yüzde 20 artışla 120 bine yükselttik.  Üretime değer katan siz kıymetli üreticilerimize dağıtacağımız meyve kasalarının hayırlı  olmasını diliyorum” diye konuştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı  Ali Öztozlu’nun konuşmasının ardından Köprübaşılı 600 meyve üreticisine 10’ar adet yüzde 
100 hibeli meyve kasalarının dağıtımı yapıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2023, 15:38

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER