MANİSA'DA ASGARİ ÜCRETLİ İŞÇİNİN EN BÜYÜK SORUNU KONUT KİRASI

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek Manisa'nın bir işçi şehri olduğunu işçilerin büyük bölümünün asgari ücrete çalıştığını konut kiralarının ise 8 binTL üstüne çıktığını söyledi. Başkan Şimşek "Manisa'da acil imar planı çözülmeli Belediyeler gerekli çalışmayı yapmalıdır. Asgari ücretle çalışan işçi kardeşimiz  yakında ev kiralama yapamayacak çadırda yaşayacak" dedi. 

MANİSA'DA ASGARİ ÜCRETLİ İŞÇİNİN EN BÜYÜK SORUNU KONUT KİRASI

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek Manisa'nın sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Son günlerde Manisa'da konut kiralarında ciddi artışlar olduğunu söyleyen Başkan Şimşek "Manisa bir işçi şehridir. Organize sanayi bölgesinde ve küçük sanayi sitesinde  çoğu işçi kardeşimiz asgari ücrete çalışıyor. Konut kiraları 8 bin TL'nin  üzerine çıktı. İşçi kardeşlerimiz yakında konut kiralamayacak. Çadır kuracaklar ve çadırda yaşayacaklar" dedi. 

BELEDİYE VE HÜKÜMET KONUT İÇİN GEREKLİ ÖNLEMİ ALMALI

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek " Manisa şehrimiz Organize Sanayi Bölge'mizden  dolayı sürekli göç alıyor.  Belediyeler gerekli önlemi almalıdır.  Manisa'da  uygun yerler imara açılmalı konut  yapımına başlanmalıdır. Hükümet ise Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerine acil 80 bin konut yapmalıdır. Biz bu şekilde Manisa'da konut kira fiyatlarını düşürürüz.  Milli Yol Partisi olarak biz vatandaşımızın iç içeyiz. Vatandaşlarımızın sıkıntı ve sorunları dinliyoruz. İşçi kardeşlerimizin en büyük sıkıntısı Manisa'da artan konut fiyatları. Mevcut hükümet ve belediyeler bu sorunu çözemez ise Milli Yol Partisi olarak biz iktidara geldiğimiz de çözeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 22:15

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER