Modern Sokaklar, Daha Yaşanılabilir Bir Mahalle: Sancaklıçeşmebaşı

MASKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşık 5 milyon TL’lik yatırımla Şehzadeler ilçesine bağlı Sancaklıçeşmebaşı Mahallesinde de alt ve üstyapı dönüşümünü tamamladı.

Modern Sokaklar, Daha Yaşanılabilir Bir Mahalle: Sancaklıçeşmebaşı

3 kilometre kanalizasyon ve 4 kilometre içme suyu hattı döşenen mahallede 1 adet foseptik ve 22 bin metrekare üstyapı işi gerçekleştirildi. Sokakları ile modern bir görünüme kavuşan, daha sağlıklı altyapı tesis edilen mahallede yaşayan vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi ile il genelinde mahalleleri sağlıklı alt ve üstyapıyla tanıştırmaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Şehzadeler ilçesine bağlı Sancaklıçeşmebaşı Mahallesinde de alt ve üstyapı çalışmaları tamamlandı. Çalışma kapsamında, 4 kilometrelik içme suyu hattı, 3 kilometrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışması gerçekleştirildi. 1 adet foseptik montajı ile yaklaşık 22 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme çalışması hayata geçirildi. Yeni nesil uzaktan okumalı mekanik su sayaçlarının montajları da yapıldı. Bölgede yaşayan vatandaşların altyapı ve üstyapı ihtiyaçları çözüme kavuşurken, burada ikamet eden vatandaşlar ise memnuniyetlerini dile getirdi.
Mahalle muhtarı Mustafa Durmaz, “Mahallemizin önceden çevresi kötüydü. Altyapı bozuktu, neredeyse hiç yoktu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün sayesinde altyapımız oldu. İçme sularımız düzene girdi. Çevremizin çehresi değişti. Bizlere vermiş olduğu bu değerden dolayı Cengiz Başkanımıza ve çalışma ekibine çok teşekkür ediyoruz. Kendilerini büyük mertebelerde görmek isteriz. Başkanımızın her zaman yanındayız. Mahallemize yine bekleriz” dedi.
Mahalle sakini Demir Geneşke, “Mahallemizde altyapı sorunu vardı. Hiç yoktu. Altyapı yapılınca güzel oldu. Üstyapı yapıldı. Kilit parkeler döşendi. İçme sularımızda sıkıntı vardı, devamlı patlak oluyordu. Borular artık çürüktü. Yenilenince daha güzel oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Başkanımızdan memnunuz. Güzel yatırımlar yapıldı. Allah razı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi
Mahalle sakini Hasan Baygın, “Daha önceleri altyapımız yoktu. Eski borularımız vardı. Araç geçtiği zaman patlaklar oluyordu, kötüydü yani. Büyükşehir Belediyesi geldi burada güzel bir şekilde altyapı ve üstyapı yaptı. Mahallemiz güzelleşti. Cengiz Başkanımızdan çok memnunuz, teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Mahalle sakini Ramazan Köseoğlu, “Altyapı, üstyapı hiçbir şey yoktu mahallemizde. Tozdan çamurdan geçilmiyordu. Su boruları değişti. Sayaçlar dışarı alındı. Bu çalışmalardan çok memnunuz. Sıkıntılarımız giderildi. Cengiz Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.
Mahalle sakini Huriye Akgün, “Sularımız patlıyordu, kesintilere uğruyordu. Sıkıntılı bir süreçti. Yollarımız çamurdan geçilmiyordu. Şimdi tertemiz oldu, çok güzel oldu. Cengiz Başkanımıza araba dolusu selamlarımı götürün” dedi.     

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER