Öztozlu: 150 Milyona Yaklaşan Bütçeyle Üreticimizin Hizmetindeyiz 

Üreticinin toprağa düşen alın terinin her damlasının kıymetini bilerek çalışmalarını sürdüren, kırsal alanda uygulamaya aldığı projelerle Manisa tarımına nefes aldıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılı destekleri kapsamında 12 bin üreticinin yüzde 100 hibe ile faydalanacağı önemli bir projenin daha başlangıcını yaptı.

Öztozlu: 150 Milyona Yaklaşan Bütçeyle Üreticimizin Hizmetindeyiz 

‘Meyve Üreticilerine 120 Bin Kasa Desteği’ projesi doğrultusunda Demirci’de 16 Bin Meyve Kasası üreticilere dağıtıldı. Projenin açılış programında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde 38 farklı kalemde 150 milyon liraya yaklaşan bütçeyle üreticilerin hizmetinde olduklarını söyledi. 
İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması ve küçük üreticilerin üretime teşvik edilmesi amacıyla hayata geçirdiği projeleriyle tüm kamuoyunun takdirini toplayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, meyve üreticilerine yönelik olarak hazırladığı kasa desteği projesini Demirci’den başlattı. ‘Meyve Üreticilerine 120 Bin Kasa Desteği’ projesinin ilk gününde üreticilerin yoğun katılımıyla Demirci’de dağıtım töreni düzenledi. Demirci Tarım Merkezi’nde 1600 meyve üreticisine yüzde 100 hibeli 16 bin adet meyve kasasının dağıtıldığı törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, MHP İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz,  Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, Demirci İlçe Tarım Müdürü Faruk Şenyurt, Demirci Belediye Başkan Yardımcısı Akif Altınbaşak, Demirci Muhtarlık İşleri Müdürü Gökhan Demir, mahalle muhtarları ve binin üzerinde üretici katıldı.  
Ziraat Odası Başkanı Karakaya’dan Teşekkür 
16 bin meyve kasası dağıtım töreninde açılış konuşmasını Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya yaptı. Karakaya yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi’nin bize gerçekten çok büyük yardımları oldu. Ekipman dağıtımları, yem bitkileri temini, içerisinde bulunduğumuz Demirci Tarım Merkezinin yapımında çok büyük katkıları oldu. Demirci artık tarımın başkenti olup ilerleyecektir. Onun için biz de bizlere verilen ekipmanların, aletlerin ve diğer yardımların kıymetini bilelim. Verilen fidan desteklerini, dağıtılan tohumları toprakla buluşturalım ki ekonomiye dönüştürelim. Sizlerin huzurunda Manisa Büyükşehir Belediyemize ve Başkan Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
150 Milyona Yaklaşan Bütçeyle Üreticimizin Hizmetindeyiz 
Karakaya’nın ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, üreticilere seslendi. Öztozlu, “Güzel Demircimizde bu tabloyu görünce heyecanlandım, daha önce defalarca bir araya geldik, ama binin üzerinde üreticinin törene katılması bizleri onurlandırdı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün selamlarını iletiyorum. Kurulduğu günden bugüne kırsal kalkınmaya bütçesine oranla en fazla destek veren belediyeler arasında birinci sırada olduğumuz için gururluyuz. Pandemi sürecini geride bıraktık, küresel ısınma devam ediyor, yakın coğrafyamızda süren Rusya Ukrayna savaşı da dünyaya tarımın olmazsa olmaz olduğunu bir kez daha hatırlattı. Tarımın ne kadar önemli olduğunu biz zaten biliyorduk ama son 3 yılda bu alandaki desteklerimiz ivmelenerek devam etti. Geçen sene kırsal kalkınmaya 70 milyon liralık bir bütçe ayırdık. Bu sene Başkanımız Cengiz Ergün, toplam 122 milyon liralık bir destek paketi açıkladı. Daha sonra ilave olan projelerle KDV dahil 150 milyon liraya yaklaşan bir bütçe oldu. 38 farklı kalemde kırsala destek veriyoruz. Meyve Üreticilerine 100 Bin Kasa Desteği projesi olarak yola çıkmıştık, sizlerden gelen talepleri Başkanımıza ilettik, kendisi de gereken neyse yapın diyerek ilave 20 bin kasanın daha dağıtılmasının talimatını verdi. 120 bin adet kasanın dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bunların da 16 bin tanesini Demirci’de siz değerli üreticilerimize vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 
Meyve Üreticileri Kasalarını Teslim Aldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun konuşmasının ardından Demircili 1600 meyve üreticisine 10’ar adet yüzde 100 hibeli meyve kasaları dağıtıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2023, 17:53

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER