Sigaraya zam geldi!

Sigara fiyatlarına yapılacak yeni zammın detayları açıklandı.

Sigaraya zam geldi!

2 Ekim 2023'te başlayacak olan bu zam, özellikle KT&G grubundaki sigaralarda 5 TL olarak belirlendi. Geçen aylarda da benzer bir zamla karşılaşan tüketici, bu kez de zammın etkisiyle karşı karşıya.

Sigara fiyatlarındaki artışlar, tüketicileri yakından ilgilendiren bir konu olmaya devam ediyor. Geçen aylarda 3 TL'lik bir zamla karşılaşan tüketici, bu kez de 5 TL'lik bir artışla karşılaşacak. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu zam haberini aldık.

ÖZGÜR AYBAŞ'TAN AÇIKLAMA

Aybaş, paylaşımında "Bir grup sigara çeşidine 5 lira zam geçişi oldu. Diğer gruplara da zam yolda. Alkol içkiler zammı da eli kulağında" ifadelerini kullandı.

Hangi sigara grubu etkilendi?

Zam haberinin ardından birçok kişi, hangi sigara grubuna bu zammın geldiğini merak ediyor. Bu merak edilen soruya da yanıt geldi. KT&G grubundaki sigaralara bu yeni fiyatlandırma uygulanacak.

Yeni fiyatlandırma ne zaman başlıyor?

2 Ekim 2023 tarihi itibariyle uygulanacak olan yeni fiyat listesi ile birlikte, örneğin zamdan önce 45 lira olan Es... marka sigaralar artık 50 lira karşılığında satılacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2023, 15:05

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER