Binlerce çift göz gökyüzündeki Türk Yıldızlarının muhteşem gösterisine kitlendi

Cumhuriyet’in 100. Yıl coşkusu Manisa’da çeşitli etkinliklerle sürerken Yunusemre Belediyesinin organizasyonunda binlerce çift gözün bir buçuk saat boyunca gök yüzündeki Türk Yıldızlarının nefes kesen gösterisine odaklandı.Manisalılar öğleden sonra tüm işlerini bir tarafa bırakarak gerek kendilerine ait gerekse komşularının araçları ile gösterinin yapılacağı Yunusemre ilçesindeki Evronos’taki futbol sahasına kontak çevirdi.

Binlerce çift göz gökyüzündeki Türk Yıldızlarının muhteşem gösterisine kitlendi

Ahmet ÜNSAL/Manisa
   Gökyüzünün millileri olarak belleklerimize kazınan Türk Yıldızları gösterilerinden önce uçakların gelecekleri güzergahlar alandaki komutanlarca an ve an vatandaşlara bildirilerek takip etmeleri sağlandı.
   Türk Yıldızlarının 6 gösteri uçağı İzmir yönünden başlattıkları gösterileri zaman zaman İstanbul yönünden gelmesiyle birlikte alanda bulunan kadınlı erkekli vatandaşlar cep telefonları ile nefes kesen gösteriyi kayıt altına aldılar.
    Ellerde Türk bayraklarının hiç inmediği muhteşem gösteride vatandaşlar aşağıdan gökyüzündeki pilotlara el sallayarak sevgilerini yolladılar.Türk Yıldızlarını oluşturan pilotlar ise vatandaşlara bir buçuk saat süren gösterileri ile karşılık verdi.
   Gösterinin son bulmasıyla birlikte Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, gösteride emeği geçen Türk Yıldızları gösteri ekibine teşekkür etti.
   Gösterinin son bulmasıyla birlikte vatandaşlar alanda bulunan Türk Yıldızlarını yerden komuta eden komutanlarla resim çektirerek spor tesislerinden ayrıldı.
   Vatandaşlar gösteriye gelirken çektikleri trafik çilesini dönüşte yaşarken Muradiye Jandarma Trafik birimleri ise araçları yönlendirmekte zaman zaman sıkıntılı anlar yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2023, 11:34

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER