Halil Yurtseven İlkokulu’ndan Kermes: Elde Edilen Gelir Okulun Giderlerinde Kullanılacak!

Halil Yurtseven  İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından okul bahçesinde kermes düzenlendi. Halil Yurtseven  İlkokulu velilerinin yoğun destek verdiği kermese cadde ve sokaktan geçen vatandaşlar da ürünleri satın alarak destek verdi. Kermesten  elde edilen gelirin Halil Yurtseven  İlkokulu Okul Aile Birliği hesabına aktarılacağı ve okulun giderlerinde  kullanılacağı  öğrenildi.

Halil Yurtseven İlkokulu’ndan Kermes: Elde Edilen Gelir Okulun Giderlerinde  Kullanılacak!

Halil Yurtseven  İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından okul bahçesinde kermes düzenlendi. Halil Yurtseven  İlkokulu velilerinin yoğun destek verdiği kermese cadde ve sokaktan geçen vatandaşlar da ürünleri satın alarak destek verdi. Kermesten  elde edilen gelirin Halil Yurtseven  İlkokulu Okul Aile Birliği hesabına aktarılacağı ve okulun giderlerinde  kullanılacağı  öğrenildi. Halil Yurtseven  İlkokulu Müdürü Reşat Akyüz katılımın yoğun olduğunu  ifade etti ve emeği geçenlere teşekkür etti. Müdür Reşat Akyüz " okulumuzda okul aile birliği tarafından okul bahçemizde kermes düzenlendi. Öğrencilerimiz kermeste alış veriş yapmasını öğreniyor. Alış veriş  kültürü kazanıyor. Ürün alıyor ücretini ödüyor  ve para üstü alıyor. Kermese velilerimizin  ve öğrencilerimizin  katılımı yoğun oldu. 24 sınıfımız var 24  stant açıldı. Her sınıf bir stant açmış oldu. Biz velilerimiz öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle büyük bir aileyiz. Kermeste emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Halil Yurtseven  İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Havva Öztürk ise okullarda kermesin önemli olduğunu söyledi. Başkan Havva Öztürk "okulumuzun küçük ihtiyaçlarını karşılamak için kermes düzenliyoruz. Yılda 2 kez yapıyoruz. Bu yapmış olduğumuz 1. kermes. İnşallah 2. kermesimizi de 2. dönem yapacağız. Kermeste elde edilen ücreti okul aile birliği hesabına aktardık. Hesaba yatırılan paranın banka dekontunu da okulumuzun girişinde bulunan panoya astık. Bu elde edilen para okulumuzun giderleri için kullanıyoruz. Kermesimize destek veren okul  idaremiz ve öğretmenlerimize,  sınıf annelerimize,  velilerimize, öğrencilerimize  tüm emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER