Manisa'da Yeni Toplu Ulaşım Güzergahlarıyla İlgili Vatandaşlara Sıkı Bilgilendirme

Manisa Büyükşehir Belediyesi; Başkan Cengiz Ergün öncülüğünde MANULAŞ’a ait elektrikli otobüsler, 155 Nolu Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve 141 Nolu Kampüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni tek çatı altında toplayan ve ulaşım güzergahlarının güncellenmesini de içeren düzenleme hakkında vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor.

Manisa'da Yeni Toplu Ulaşım Güzergahlarıyla İlgili Vatandaşlara Sıkı Bilgilendirme

Manisa şehir merkezinde toplu taşıma hizmeti veren elektrikli otobüsler, halk otobüsleri ve Muradiye bölgesinde taşıma yapan toplu taşıma araçları yapılan dönüşümle 1 Eylül tarihi itibariyle tek çatı altında faaliyet gösterecek. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla yeni güzergahlar oluşturulmuş, mevcut güzergahlar da revize edilmişti. Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni güzergahlar noktasında vatandaşların herhangi bir aksaklık yaşamaması için geçtiğimiz hafta itibariyle bilgilendirme çalışması başlattı. Bilgilendirme çalışması kapsamında Ulaşım Dairesi Başkanlığı, MANULAŞ Genel Müdürlüğü ve Ulaşım Zabıta ekipleri, Manisa’yı adeta karış karış gezerek, vatandaşlara konuyla ilgili bilgilendirmede bulunarak, broşür dağıtımı yapıyor.
Bilgilendirme Çalışmaları Sürecek
Şehirde kıraathane, işyeri, duraklar ve toplu taşıma araçlarını gezerek bilgilendirme broşürlerini vatandaşlara ulaştıran Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Manisalıların konuyla ilgili sorularını da içtenlikle yanıtlıyor. 1 Eylül Cuma günü itibariyle yeni güzergahlarda seferlerin başlayacağını belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde, toplu ulaşımdaki revizyon çalışmalarımızı hayata geçirirken, bu konuda hemşehrilerimizi bilgilendirmeye de devam edeceğiz” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2023, 17:17

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER