MCBÜSEM ile Köy Koop Manisa Birliği Arasında Eğitimlerde ve Kurslarda İş Birliğine İlişkin Protokol Güncellendi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi ve Sınırlı Sorumlu Manisa İli Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliğine (Köy Koop Manisa Birliği) bağlı birimler arasında karşılıklı eğitsel faaliyetlerin yürütülmesini sağlamak ve yapılacak ortak çalışmalara ilişkin varolan protokol güncellendi.

MCBÜSEM ile Köy Koop Manisa Birliği Arasında Eğitimlerde ve Kurslarda İş Birliğine İlişkin Protokol Güncellendi

Rektör Prof. Dr. Rana Kibar ve Köy Koop Manisa Birliği Başkanı Mehmet Kavas arasında imzalanan protokol toplantısında, Başkan Yardımcısı Mehmet Sava, MCBÜ Sürekli Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cenk Yoldaş da hazır bulundu.

Kooperatifçilik eğitimi ile ilgili yönetmelik gereği artık kooperatif yöneticilerinin eğitim almasının zorunlu hale getirildiğini ifade eden Köy Koop Manisa Birliği Başkanı Mehmet Kavas, bünyelerinde faal olan 50 üye kooperatif yöneticilerine Manisa Celal Bayar Üniversitesi iş birliğinde eğitim vermeyi planladıklarını söyledi. Kavas, ilk etapta Kula’dan başlamak üzere Manisa bölgesinde verilecek eğitimlerle kooperatiflerin yönetici, denetim kurulu ve üyelerine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Rana Kibar “Bugün imzalayacağımız bu protokolün tüm taraflara hayırlı olmasını, ülke ekonomisine yarar getirmesini ümit ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2023, 19:46

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER