100. Yılda Demirci Akıncıları 3. Bisiklet Sürüşü

Demirci'de 100. Yılda Demirci Akıncıları 3. bisiklet sürüşüne 5 ilden 41 bisikletçi katıldı.

100. Yılda Demirci Akıncıları 3. Bisiklet Sürüşü

Bursa, Kütahya, Uşak, İzmir ve Manisa olmak üzere 5 ilden katılan bisikletçiler 100. Yıl Demirci Akıncıları bisiklet sürüşünün ilk gün etabını Salihli - Demirci arasında 90 kilometrelik parkurda gerçekleşti.

Demirci'de konaklayan bisiklet ekibi ikinci etap sürüşünü ise 20 kilometrelik tırmanış yaparak Demirci Akıncıları anıtına çıktılar.

Bisikletçiler 20 kilometrelik tırmanışta Oyuk arkası mevki, Örücüler mahallesi ve Mahmutlar mahallesini geçerek Demirci Akıncıları anıtına ulaştı.

Demirci Akıncıları anıtında ilçede kampta bulunan İzcilerde törene katıldı.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Milli Tenisçi Salih Kasapoğlu tarafından 100. Yılda Demirci Akıncıları 3. bisiklet sürüşüne katılan sporculara teşekkür belgesi takdim edildi.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya " Kaymakam İbrahim Ethem bey, Demirci'ye atandıktan sonra Ankara ile birlikte çalışarak önemli işlere imza attı. Demirci akıncıları bu bölgede düşmana karşı büyük mücadeleler verdi. Bize düşen görev hiç bir zaman onların verdiği mücadeleleri unutturmayacağız. Unutturmamak içinde bu şekilde organizasyonlar düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " İlçemizin kurtuluşu ve zafer bayramının 100. yılında bisiklet sürüşü düzenleyen sporlarımıza teşekkür ediyorum. Demirci kurtuluş savaşının başladığı topraklar. Kurtuluş savaşında ilk meydan muhaberesi Demirci, büyük yayla mevkide yapıldı. Bu topraklar önemli topraklar. Bu topraklar kolay vatan edilmedi" dedi.

Anıtta konuşan Bisiklet Hayattır Grubu Başkanı Timur Bozkurt, Bisiklet hayattır grubu olarak bu yıl 3'üncüsünü organize ettiğimiz Demirci Akıncıları sürüşünü gerçekleştirdik. Bunu gelenek haline getirerek her yıl yapacağız. Demirci Akıncıları Bisiklet kulübü kurulmasına da karar verildi" dedi.

Milli bisikletçi ve 3. kademe bisiklet antrenörü Gökhan Uzuntaş'ta, Demirci Akıncıları parkurunu başarı ile tamamladık. Güzel bir organizasyon oldu. Kurtuluş savaşımızın kahramanları anısına bu sürüşü yapmaktan dolayı gururluyuz " dedi.

Milli Tenisçi Salih Kasapoğlu ise " Güzel bir organizasyon gerçekleşti. Demirci Akıncılarını rahmetle anıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2022, 10:23

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER