20 Ocak Bakü Katliamı Manisa’da Anıldı

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği 20 ocak Bakü katliamı için Yunusemre İrfan Meclisinde program düzenledi. Programa Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül, Manisa Azerbaycanlı Talebeler Topluluğu’na (MANAT), belediye temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri, dernek başkanları ve çok saıda vatandaş katıldı.

20 Ocak Bakü Katliamı Manisa’da Anıldı

HABER:KENAN YÜCEEL

Video gösterimi ve fotoğraf sunumunun yapıldığı gecede Gazeteci, Seyfullah Türksoy 20 ocağa dair anılarını ve gözlemlerini anlattı.

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül yaptığı açıklamada 20 ocağın önemine vurgu yaptı. Başkan Hoşgül “Acı ve hüznün hakim olduğu kadar şan ve şeref duyduğumuz bu gecede Azadlık, Bağımsızlık ve Hürriyet diyerek vatan uğruna şehit düşen kahramanlarımızı ve Halk Cephesi lideri, Büyük Vatanperver Ebulfeyz Elçibey’i birkez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

Katılım sağlayan misafirler ise soru ve görüşlerini salondakiler ile paylaştı.

Program sonunda ise Türksoy’a Dernek Başkanı Şentürk Hoşgül tarafından günün anısına Plaket takdim edildi ve toplu fotograf sonrası program son buldu.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER