605 Konutlu En büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki 5 mahalleyi kapsayan kentin en büyük kentsel dönüşüm projesinin son durumu ile ilgili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Uzun süredir yapılan çalışmaların sonucunda yaklaşık 2300 konut dönüştürülecek. Kentsel dönüşüm projemizin ilk etabında bölgeye 605 konut ve 54 işyeri yapılacak” dedi

605 Konutlu En büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa'nın en büyük kentsel dönüşüm projesinde 2300 konut dönüştürüleceğini, Projenin ilk etabında 605 konut ve 54 işyeri yapılacağını açıkladı.

“605 KONUT VE 54 İŞYERİ YAPILACAK”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,

“Şehzadeler ilçemizde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, TOKİ ve Belediyemiz işbirliği ile hayata geçirilen Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerini içine alan, Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.” dedi

Başkan Çelik, “Yaklaşık 50 yıldır çarpık yapılaşmanın olduğu bölgenin dönüşümü amacıyla gerçekleştirilen projemizle ilgili uzun süredir yapılan çalışmaların sonucunda yaklaşık 2300 konut dönüştürülecek. Kentsel dönüşüm projemizin ilk etabında bölgeye 605 konut ve 54 işyeri yapılacak.” İfadelerini kullandı.

“BÖLGE İNSANI KONUT BAZINDA YÜZDE 95.9 , İŞ YERİ BAZINDA İSE YÜZDE 100 ORANINDA MUVAFAKAT İMZALAMIŞTIR”

“Kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında hak sahibi olan vatandaşlarımız ile yapılan görüşmeler neticesinde; bölge insanı konut bazında yüzde 95.9, iş yeri bazında ise yüzde 100 oranında muvafakat imzalamıştır.” diyen Başkan Çelik, “Hemen ardından bölgenin tahliyesi ile toplam 446 bina, 666 bağımsız birimin yıkımı gerçekleştirilerek, kiraya çıkan hak sahiplerine kira yardımları da ödenmeye başlamıştır. TOKİ tarafından 26 Aralık 2022 tarihinde yapılan ihale sonrasında, Acar Spor Tesisler Yatırımlar Ticaret Anonim Şirketi ihaleyi kazanmıştır. İnşaat ihalesinin toplam bedeli 767 Milyon 828 bin TL’dir. İhale itiraz süresinin tamamlanmasının ardından, yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış ve bu hafta itibariyle firmaya yer teslimi yapılmıştır Dolayısıyla çok yakın bir sürede, inşaat çalışmaları başlayacaktır. Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin birinci etabında 605 konut ve 54 işyerinin inşaat çalışmalarının 2 yıl içerisinde bitirilmesi ve hak sahiplerine teslim edilmesini hedefliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

“ÜLKEMİZİN BÜYÜK BİR DEPREM FELAKETİNİ YAŞADIĞI BU GÜNLERDE, KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEMİZİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Son olarak, “Ülkemizin büyük bir deprem felaketini yaşadığı bu günlerde, Kentsel Dönüşüm Projemizin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu projenin başından beri bizlere destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, AK Parti Manisa Milletvekillerimize, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürümüz ve tüm ekibine, projemize başından beri sahip çıkan değerli hak sahibi vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2023, 18:34

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahsim GÜLMEZ
Tahsim GÜLMEZ - 2 ay Önce

Ölme eşeğim ölme Nasrettin hoca biz görmeden olecez büyük ihtimalle şehzadeler çok yavaş çalışıyor bı deprem olsa hepimiz gittik

SIRADAKİ HABER