Ahmet Tonguç: Bu Şehrin Değerlerini Korumak Birinci Önceliğimiz Olacaktır

Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Aday adaylığı tanıtım toplantısında konuşan Tonguç, “Biz belediyeciliği gönül belediyeciliği ile yapacağız, İlçemizde bulunan kamu kurumlarıyla uyumlu çalışarak projeler üreteceğiz. Bu şehrin değerlerini korumak birinci önceliğimiz olacaktır. Bu şehrin insanlarına hizmet etmek için yepyeni bir yola çıkıyorum.” dedi.

Ahmet Tonguç: Bu Şehrin Değerlerini Korumak Birinci Önceliğimiz Olacaktır

HABER: CENGİZ KILINÇASLAN

Ahmet Tonguç, “Yerelde Hizmet Güçlü Bir Gelecek” sloganıyla Şehzadeler Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Tarihi Bedesten’de düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısına Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ali Özyiğit, Esnaf Odaları Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı.

Tıklım tıklım dolan Salonda vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla destek verdi. Ahmet Tonguç, AK Parti Şehzadeler İlçe Kurucu Başkan olarak 5,5 yıl boyunca görev yaptı. Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili olarak görevlerinde bulundu. Öte yandan Geçtiğimiz günlerde aday adaylığını açıklayan İbrahim Onaylı da Ahmet Tonguç’un adaylık açıklamasına katılım sağladı.AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ali Özyiğit, Ahmet Tonguç’a çıktığı bu yolda başarılar diledi.


 

BİZ KARDEŞLER TOPLULUĞUYUZ 


Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise aday adaylarının düğün havasında açıklamalarda bulunduğunu belirterek.

“Bizleri başka partilerle karıştırmasın biz kardeşler topluluğuyuz biz insana hizmet etmek birbiriyle yarışan insanlarız. Biz Yaradanı yaratandan ötürü severiz. Biz Siyaseti görevleri hizmetin bir aracı olarak biliriz kadere ve nasibe iman ederiz. Kimin Nasibinde ne varsa onun olacağını bilir kendimiz ile ilgili de Yarabbi Hakkımızda ne ise onu nasip eyle diye dua ederiz. Başka bir aday da çıkarsa ona destek veririz. Şehzadeler’de şanla şerefle iki dönem belediye başkanlığı yaptım. Bu bayrağı başka bir AK Partili kardeşimize teslim edersem daha da mutlu olacağım” ifadelerini kullandı.

BEN ŞEHZADELER İLÇESİNİN ASLINDA TAM İÇİNDEYİM

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan aday adayı Ahmet Tonguç, katılımın yoğun olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti, katılan herkese teşekkür eden, Tonguç,

“Sizlere layık olmak için çok çalışmam gerekiyor. Bu iş gönül işi, gönüllere girmek de çok güzel. Çocukluğum bu sokaklarda geçti, mali müşavirlik yapıyorum. Bu ilçede evlendim, bu ilçede baba oldum. Ben Şehzadeler ilçesinin aslında tam içindeyim. AK Parti teşkilatlarında birçok görev yaptım. Şehzadeler ilçesinde ilçe başkanlığı görevini de yürüttüm. AK Parti iktidarının bel kemiği aslında teşkilatlardır” dedi.

BEN ŞEHZADELER İLÇESİNİN TA KENDİSİYİM

Ahmet Tonguç, 5 yılı aşkın bir süre ilçe başkanlığı görevi yaptığını ve 9 seçim atlattıklarını Hepsinden zaferle çıktıklarını belirterek. Bu süreç içerisinde bayrağı yere eğdirmediklerini kaydetti. Tonguç,

“İnsanlara yardımcı olmayı, kimseyi ötekileştirmemeyi hedef aldık. Mesela ben Şehzadeler ilçesinde 325 bin dönüm arazi olduğunu biliyorum, ben 76 bin dönüm bağ alanı olduğunu biliyorum. Şehzadeler ilçesini biliyorum, ilçedeki hastanelerde kaç yatak olduğunu biliyorum. Öğrenci sayısını biliyorum, Şehzadeler ilçesinin tarımına, tarihine her şeyine hakimim. Ben burada büyüdüm, burada yaşadım derken boşu boşuna söylemedim. Ben Şehzadeler ilçesinin kendisiyim." dedi

BİZ BELEDİYECİLİĞİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE YAPACAĞIZ

Belediyeciliği gönül belediyeciliği ile yapacaklarını söyleyen Tonguç,

“İlçemizde bulunan kamu kurumlarıyla uyumlu çalışarak projeler üreteceğiz. Bu şehrin değerlerini korumak birinci önceliğimiz olacaktır. Bu şehrin insanlarına hizmet etmek için yepyeni bir yola çıkıyorum, Siyasi ve sosyal hayatımda sürekli halkın içinde olan bir kardeşinizim. Bulunduğum siyasi görevleri layıkıyla yerine getirmiş biriyim. Çalışkanlığım, dürüstlüğüm en büyük gücüm oldu. Tertemiz geçmişimle karşınıza AK Parti Şehzadeler başkan adayı olarak çıkıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2023, 11:43

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER