Ak Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu KKTC'nin Kuruluşunun 40. Yılını Kutladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 40. kuruluş yıl dönümünü kutladı. 

Ak Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu KKTC'nin Kuruluşunun 40. Yılını Kutladı

Yenişehirlioğlu açıklamasında,

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40. kuruluş yıl dönümü ve 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.
Kıbrıs, Türkiye’nin; Doğu Akdeniz’deki gurur nişanesidir. Maruz kaldığı haksızlık, baskı ve zulümlere rağmen asil mücadelesini cesurca sürdüren Kıbrıs Türkü'nün istiklâli uğruna verdiği mücadele, inancıyla kazandığı zafer tarihin iftihar sayfalarına şan ve şerefle yazılmıştır. 
40 yıl evvel ortaya koyulan güçlü iradenin, işgal prangasını kıran ferasetin, zulüm duvarını yıkan cesaretin aziz hatırasını hürmetle muhafaza ediyoruz. Kıbrıs Türkleri’nin özden gelen hakları olan egemen eşitliklerinin, eşit uluslararası statülerinin kabul ve beyan edilmesinin gerekliliğini bir kez daha vurguluyor bu mücadelede soydaşlarımızın yanında olduğumuzu altını çizerek ifade ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı uğruna kahramanca Şehadete yürüyen tüm Şehitlerimizi saygıyla, kahraman Gazilerimizi minnetle yâd ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2023, 13:22

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER