Ak Parti'li Özkan, Amasra Maden Ocağında İncelemelerde Bulundu

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Üyesi Mehmet Ali Özkan, Komisyon olarak Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında kaza ile ilgili incelemeler ve TTK, Zonguldak'ta bulunan Karadon Müessese Müdürlüğü'nü ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. 

Ak Parti'li Özkan, Amasra Maden Ocağında İncelemelerde Bulundu

  "TBMM Araştırma Komisyonu olarak kazanın meydana geliş nedenlerini tüm yönleriyle ortaya çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." 
 AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, "Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında 14 Ekim günü meydana gelen ve 42 madencinin hayatını kaybettiği, 11'inin de yaralandığı kazaya ilişkin 
Amasra Maden Kazası Araştırma Komisyonu üyeleri olarak kazanın meydana geldiği TTK Amasra İşletme'sinde incelemelerde bulunduk. TBMM Araştırma Komisyonu olarak kazanın meydana geliş nedenlerini tüm yönleriyle ortaya çıkarmak ve bu tür kazaların bir daha tekrarlanmaması için alınacak tedbirler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 


 
Özkan, "13 Mayıs 2014'de Manisa’mızın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası sürecini tam merkezinde yaşamış birisi olarak  çalışmalarımızı titizlikle ve hassasiyetle sürdürüyoruz dedi. Daha önceki açıklamasında maden ocaklarına bizzat gidip yerinde maden ocaklarında incelemelerde, araştırmalarda bulunacağız ve buradaki araştırmaların sonucunda madenciliğe yeni bir bakış açısı getireceğine inanıyoruz demiştik ve  
Amasra Maden Kazası Araştırma Komisyonu üyeleri olarak  TTK, Zonguldak'ta bulunan Karadon Müessese Müdürlüğü'nü ziyaret ettik. Yerin 460 metre altına inerek galerilerde, ayak ve arınlarlarda incelemelerde bulunduk. Kömür üreten işçi kardeşlerimizle bir araya geldik." dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 12:13

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER