Alaşehirli Genç Girişimci 'Yapamazsın' Denileni Yaptı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan ev hanımı Funda Gül İsimli girişimci genç kadın "Yapamazsın" diyenlere inat kurduğu sistem ile hem kazanıyor hem de iş istihdamına katkı sağlıyor.

Alaşehirli Genç Girişimci 'Yapamazsın' Denileni Yaptı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan Funda Gül İsimli genç kadın Cennet Elması kurutarak hem kazanıyor hemde iş imkanı sunuyor. 2020 yılında 750 kilo Cennet Elması ile başlayıp şu anda ise 16-17 tona kadar çıkan meyve kurutma sistemi ile yapamazsın denileni kısa sürede başarıp pek çok kadına da ilham kaynağı oldu. Yaptığı açıklamada hiç bir kimyasal madde kullanmadan tamamıyla organik olarak üretip, kurutuğu Cennet Elma'larını satan Funda Gül şunları söyledi;

"2020 yılında satın aldığım 750 kilo Cennet Elması kurutma işlemine tek başına girdim, pek çok kişi tarafından eleştiriye maruz kalmama rağmen, neden yapamayayım diyip Meyve kurutma iş girişiminde bulundum. Daha sonra kuru Cennet Elma'ına talep artığını farkettim ve devam ettim. Ardından kiloyla satın almak yerine biraz birikimle Cennet Elma'sı bahçesi satın aldım, 750 kilo Cennet Elma'sı ile başladığım bu işe bir yıl sonra bir buçuk tona çıktı, ardından her geçen yıl daha da katlandı, tek başıma yetiştiremeyince bu sefer köyde çalışmayan ev kadınlarına iş imkanı olarak sundum. Tek başıma giriştiğim bu işe şimdilerde ise 15 kişilik ekip arkadaşlarım ile 16-17 tona kadar Meyve kurutma işlemi yapıyoruz. Satın aldığım cennet elması bahçesinde kesinlikle hiç bir kimyasal madde kullanmadan tamamıyla organik olarak hem yetiştiriyoruz hemde kurutma işlemi uyguluyoruz. İçindeki doğal lif kaynağıyla bağışıklık sistemine ve pek çok hastalığa iyi gelen bu meyveyi hem yaş olanı hemde kuru olarak günde en az bir tane tüketmek sağlığa çok yararlıdır. Her yıl ekim ayında başladığımız bu iş diğer yılın nisan ayına kadar devam ediyoruz" Dedi.

HABER: MEHMET TEKİN

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2023, 20:26

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER