Atatürk Ortaokulu Ata Spor Kulübü Depremzede Öğrencilere Bayan Voleybol Kursu Açtı

Atatürk ortaokulu Ata spor kulübü, Kahramanmaraş merkez üslü depremlerin ardından Manisa’ya gelen afetzede çocukların  psikolojik destek olma  adına, depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu açtı.

Atatürk Ortaokulu Ata Spor Kulübü Depremzede Öğrencilere Bayan Voleybol Kursu Açtı

Kahramanmaraş merkez üslü iki büyük depremin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için seferber oldu. Atatürk ortaokulu Ata spor Kulübü de öğrencilerin oradaki psikolojiden uzaklaşmaları için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Deprem nedeniyle Manisa’ya gelen çocuklara yardımcı olabilmek adına depremzede öğrencilere bayan voleybol kursu açtı.

DEMİRTAŞ:“DEVLET OLMANIN, MİLLET OLMANIN, KARDEŞ OLMANIN BİRLİKTELİĞİNİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK”
Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş“ Depremzede vatandaşlarımız için bize gelen depremzede öğrencilerimizin Ayşe Hafsa Sultan KYK yurdunda gelen öğrencileri Atatürk Ortaokul müdürümüzün ve Ata Spor Kulübümüzün yetkilileri ile birlikte Ata Spor Voleybol takımıyla spor salonunda çalışmaları başlattık. Öğrencilerimize bir nebzede olsa hem kız öğrencilerimize spor etkinliklerini yaptırma ve aynı zamanda burada ki gelişmelerinin tanımlanması adına okulumuzun spor salonunu antrenörlerimiz ve öğretmenlerimiz çalışmalara devam ediyor. Aileler ile görüştüğümüzde mutlu olduklarını dile getirdiler. Hem de çocuklarımızın burada mutlu olduklarını ve şen şakrak olduklarını hayatın ve yaşamın devam ettiğini görmeleri açısından devlet olmanın, millet olmanın, kardeş olmanın birlikteliğini bir kez daha gördük.” dedi
ÇAYCI: YAŞ SINIRLAMASI BULUNMUYOR
Atatürk Orta Okulu Müdürü Bekir Çaycı konuyla ilgili Ata spor kulübü ile Atatürk ortaokulunun birlikte yaptığı kız öğrenciler için yapılan çalışmada yaş sınırlamasının olmadığının altını çizerek, İlk gerçekleşen antrenmana 18 kız öğrencinin katıldığını ve yaş sınırlamasının 5-15 yaş aralığında olduğunu belirti. Çaycı Veli izinlerinin olması dâhilinde  tüm depremzede  öğrencilerin  katılabileceğini de vurguladı.
KOCA: “HAFTADA 2 GÜN BU ETKİNLİĞİ TASARLADIK”
Voleybol Antrenörü Osman Koca ise
“ Öncelikle millet olarak çok üzüldük bundan sonraki süreçte üstümüze ne düşünüyorsa yapmak istiyoruz. Kız çocuklarımızı sporun birleştirici gücünden faydalanarak topluma kazandırma anlamında oradaki psikolojileri birazda olsa unutmaları anlamında böyle bir etkinlik hazırladık. Spor kulübü olarak depremzede çocuklarımız olduğu sürece gereken desteği tamamen vereceğiz. Kızlarımıza cumartesi ve Pazar olmak suretiyle haftada 2 gün bu etkinliği tasarladık. Ulaşmadığımız kızlarımız var onları da okulları dolaşarak belirlemeye çalışıyoruz. Nasip olursa uzun bir süre bu şekilde devam edeceğiz. “ İfadelerini kullandı. Koca son olarak öğrencilerin kalmaları dâhilinde alt yapıya dâhil edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Veliler ve Öğrenciler ise etkinlikten memnun olduklarını ifade etti ve emeği geçenlere teşekkür etti

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2023, 20:27

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER