Aydemir Hukuk Bürosu Açıldı

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu Fatih Aydemir, kendisine ait hukuk bürosunu memleketi Akhisar’da 16 Eylül 2022 Cuma günü saat 14.30’da düzenlenen tören ile açtı. Katılımcılara kokteyl düzenlenen törende İl ve İlçe protokol mensupları ile çok sayıda vatandaş yer aldı.

Aydemir Hukuk Bürosu Açıldı

Avukat Fatih Aydemir’e ait Hukuk Bürosu Çıyrak İş Hanı içerisinde Paşa Mahallesi 11 Sokak No:13 Kat:3’te hizmete açıldı.
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu Fatih Aydemir, kendisine ait hukuk bürosunu memleketi Akhisar’da 16 Eylül 2022 Cuma günü saat 14.30’da düzenlenen tören ile açtı. Katılımcılara kokteyl düzenlenen törende İl ve İlçe protokol mensupları ile çok sayıda vatandaş yer aldı.

Karşılama komitesinde Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve Avukat Fatih Aydemir yer aldı. Tüm misafirler ile yakından ilgilenerek anı fotoğrafı çektirdiler.

Kırmızı kurdeleyi kesmeden önce açılış konuşmalarında sözü ilk olarak Avukat Fatih Aydemir aldı. Avukat Aydemir atılımcıları selamlayarak başladığı sözlerinde “Sayın kaymakamım, Sayın milletvekillerim, belediye başkanlarımız, baro başkanımız, siyasi partilerin başkanları ve yönetimleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yönetimleri, kıymetli meslektaşlarım, basınımızın değerli temsilcileri, çok kıymetli hazirun hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum.
Eğitim öğrenim hayatımın neticesinde üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum manisa baromuza kayıtlı bir avukat olarak kamu hizmeti vermeye başlıyorum.
Avukat, yargının kurucu unsurlarından olan bağımsız savunmayı serbestçe temsil etmektedir.
Aydemir hukuk bürosu olarak, karşılaştığımız tüm durumlara ilkeli ve dürüst bir şekilde haktan ve hakikatten ayrılmadan yaklaşacağız.
Hakkı üstün tutarak, haklının yanında durarak haksızlıklara karşı tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.
Eğitim öğrenim sürecim boyunca bir an bile desteğini esirgemeyen başta annem ve babama aileme teşekkür etmek istiyorum. Eşime de teşekkür ederken son olarak bugüne kadar avukatlık mesleğini icra etmeye başlamama vesile olan tüm hocalarıma da teşekkür ediyorum.
Değerli misafirler katılımlarınızdan dolayı tekraren teşekkür ediyor, hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum.” ifadelerine yer verdi.

Avukat Aydemir’in ardından sözü Manisa Baro Başkanı Ümit Rona aldı. Baro Başkanı konuşmasında “Sayın Kaymakamım, kıymetli Milletvekillerim, çok değerli Belediye Başkanım, siyasi partilerin çok değerli temsilcileri, değerli meslektaşlarım; bugün hukuk bürosunu açacağımız çok kıymetli meslektaşım Fatih Aydemir meslektaşım, değerli misafirler hepinizi Baro Başkanlığı adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İnsanın varoluşundan beri adalet arayışı hep süregelmiştir. Adalet Konfiçyus’un deyimiyle bir kutup yıldızıdır. Geri kalan her şey onun etrafında döner. İnsanoğlu varolduğundan beri adalet arayışı devam etmiş ve adalet mücadelesi birçok müşakatiyle günümüze kadar sürmüştür. Adalet arayışında hakimler, savcılar ve avukatlarla birlikte yargının üç kurucu ayağı olarak mücadele veriyoruz. Adaletin tecelli etmesinde en yüksek ivmeyi ortaya koyan hakim savcı meslektaşların yanında avukatlardır. Manisa Barosu olarak bütün hukuk ofisi açılışında aynı heyecanı taşıyoruz. Hukuk ofislerini 4 duvardan ibaret yapı taşı olarak görmeyelim. Her hukuk ofisinin içinde adalete, hukukun üstünlüğüne, mesleğin ahlakına yemin etmiş birer adalet savaşçısı barınır. Bütün hak arayanların kendini en rahat ifade edebildiği meslek grubudur avukat. Avukatın cübbesinde düğme yoktur. Avukatlar bağımsızlığı ve özgürlüğü savunurlar. Bugün aramıza katılan Fatih Aydemir ile gurur duyuyorum. Aramıza çok güçlü bir meslektaşımızı almış olduk. Manisa Barosu olarak Fatih kardeşimizin yanındayız. 24 saat 365 gün esasıyla birlikte adalet mücadelemize Fatih’in de katılımıyla birlikte daha güçlü şekilde yol alacağız.” ifadelerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2022, 16:16

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER