Azerbaycanlı Öğrenciler TEKNOFEST 2022 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği, Gençlik Kollarını ve Manisa Azerbaycanlı Talebeler Topluluğu (MANAT) temsilcilerini Samsun'da düzenlenen, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'e uğurladı.

Azerbaycanlı Öğrenciler TEKNOFEST 2022 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde

Öğrencilere Şehzadeler Belediyesi tarafından destek sağlandı.  TEKNOFEST öncesi Dernek binasında basına açıklamalarda bulunan Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül, "Yakın zamanda Bakü de düzenlenen ve Celal Bayar Üniveristesi'nin birincilik ödülü aldığı Teknoloji Festivalinin, daha farklı kategorilerinde eklendiği Karadeniz Teknofest'in düzenlendiği Samsun'a, öğrencilerimizi uğurlayacak olmanın sevinci ve gururu içerisindeyiz"  dedi.

Ayrıca aynı gece derneğimizde, Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Ege Bölge Koordinatörlüğü'nün toplantısına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşamakta olduklarını ifade etti.
Toplantıya Stratejik Araştırmalar Merkezi Ege Bölge Koordinatörü ve Bölge Uzmanlarından Hasan Afşin Güngör'ün dernek binasında, Genel Merkez adına katılım sağlayan Genel Başkan yardımcısı  Cesurhan Taş ve Genel Merkez yöneticisi  Mesut Uyar ile birlikte diğer bölge uzmanları çevrim içi olarak katılım sağladı.
SASAM ile birlikte yapılabilecek çalışmaların gündeme alındığı toplantıda, Azerbaycanlı Talebeler 'in yanısıra, Azerbaycanlı hekimlerinde yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Toplantı sonunda, destekleri için Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve ekibine teşekkür eden Hoşgül, Teknofest'e gidecek olan öğrenciler ve SASAM yetkilileri ile birlikte günün anısına toplu resim çektirdi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER