Başkan Akan, “Enflasyon Gibi İşsizlik Rakamlarını Da Makyajlıyorlar”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarını değerlendirdi. Başkan Akan, “Enflasyon gibi işsizlik rakamlarını da canları nasıl istiyorsa ona göre makyajlıyorlar” dedi.

Başkan Akan, “Enflasyon Gibi İşsizlik Rakamlarını Da Makyajlıyorlar”

TÜİK, Temmuz ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre işsizlik rakamı yüzde 10,1 olarak gerçekleşti.

“TÜİK, ARTIK TÜRK MİLLETİNE DEĞİL, YALNIZCA CUMHURBAŞKANI’NA HİZMET EDER HALE GETİRİLMİŞTİR”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, TÜİK’in işsizlik rakamlarına ilişkin açıklamalar yaptı. Başkan Akan, “TÜİK, artık Türk milletine değil, yalnızca Cumhurbaşkanı’na hizmet eder hale getirilmiştir. Cumhurbaşkanı’nı üzmeme kurumu olan TÜİK, enflasyon verileri gibi işsizlik rakamlarını da makyajladı. Üniversite öğrencilerimiz işsiz, lise mezunu gençlerimiz işsiz, hayatının en rahat yaşaması gereken döneminde emeklilerimiz iş arıyor. Türkiye, büyük bir ekonomik kriz ve işsizlik sorunuyla boğuşuyor ama devletin kurumu TÜİK bunu görmezden geliyor” dedi.

“TÜİK’İN YERLE BİR ETTİĞİNİZ İTİBARINI DÜZELTMEYE ODAKLANIN”

İYİ Partili Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “TÜİK’in her ay türlü türlü oyunlarla işsizlik ve enflasyon rakamlarını düşük göstermelerinden utanç duyuyoruz. Türk milleti TÜİK’in kağıt üzerinde oynadığı veriler nedeniyle çok büyük bedeller ödemek zorunda kalıyor. Buradan TÜİK’e bir kez daha sesleniyoruz, siz tek bir kişiye değil, milletimize hizmet etmek için o koltuklarda oturuyorsunuz. Yalan verilerle halkı kandırmaya çalışmaktan vazgeçin, şeffaf olun. TÜİK’in yerle bir ettiğiniz itibarını düzeltmeye odaklanın”

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2022, 15:45

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER