Başkan Akan: “Türk Milletini Fakirleştiren İktidar 2023’te Gidecek”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, TÜİK’in açıkladığı yıllık yüzde 85,51’lik enflasyon rakamını değerlendirdi. Başkan Akan, “Halkın aklıyla dalga geçmekten usanmadılar” dedi.

Başkan Akan: “Türk Milletini Fakirleştiren İktidar 2023’te Gidecek”

TÜİK, Ekim ayı enflasyon verilerini açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 85,51 olarak belirlendi. ENAG ise yıllık enflasyon rakamı yüzde 185,34 olarak açıkladı.

“YARATTIKLARI EKONOMİK KRİZİ AÇIKLADIKLARI YANLIŞ VERİLERLE BÜYÜTÜYORLAR”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Başkan Akan, “Türk halkının vergileriyle ayakta kalan TÜİK, vatandaşımıza yalan söylemeye devam ediyor. Her ay bile isteye herkesin yalan olduğunu bildiği enflasyon rakamlarını açıklıyorlar. TÜİK’in açıkladığı her yanlış bilgi; memurumuzun, işçimizin, emeklilerimizin maaşının erimesine neden oluyor. Kendi yarattıkları ekonomik krizi, yine kendileri açıkladıkları yanlış verilerle daha da büyütüyorlar. Peynirin, yoğurdun, etin, hatta ekmeğin fiyatı ortada. Halkımız gerçek enflasyonu her gün pazarda, markette, fatura ödemelerinde gayet iyi görüyor” dedi.

“YANDAŞLAR ZENGİNLİĞİNE ZENGİNLİK KATARKEN HALK EZİLİYOR”

İYİ Partili Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Türkiye, AK Parti iktidarının uyguladığı yanlış faiz politikası yüzünden dövizin akıl almaz bir fiyata ulaştığı, maliyetlerin her gün arttığı, istikrarsız bir sözde ekonomi politikasıyla yönetilmeye çalışılıyor. Ülkenin çok küçük bir kısmı bu politika nedeniyle zenginliğine zenginlik katarken, Türk milleti her geçen gün fiyatların altında eziliyor. Türk halkı bunu hak etmiyor. ENAG gibi bağımsız kuruluşları susturmak için çıkarılan dezenformasyon yasası da, TÜİK’in yanlış verileri de hiçbir işe yaramayacak. Tencere kaynamıyor. Türk milleti sandığa gittiğinde kendisini fakirleştiren, bir ekmek alırken bile iki kere düşünecek duruma getiren bu iktidarı değiştirecek. Türkiye, 2023 Genel Seçimleri’nden sonra İYİ Parti’nin akılcı ekonomi politikalarıyla rahat bir nefes alacak”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2022, 22:08

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER