Başkan Çelik Adıyaman'dan Depremzedelerin Dua Ve Teşekkürlerini İletti

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  Adıyaman Eğriçay Parkı Çadır Kenti'nde bir aydır depremzedelere sıcak yemek ikramında bulunan Şehzadeler Belediyesi'nin  aşevinde incelemelerde bulundu, depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi. Başkan Çelik "Adıyaman'daki vatandaşlarımız Şehzadeler halkının, Manisalıların desteğiyle verdiğimiz bu hizmetten son derece memnun olduklarını dile getiriyorlar. Teşekkürlerini iletip, bolca dua ediyorlar. Bu teşekkür ve duaları ben de Adıyaman'dan Şehzadeler halkına, tüm  Manisalılara iletiyorum" dedi. 

Başkan Çelik Adıyaman'dan Depremzedelerin Dua Ve Teşekkürlerini İletti

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem sonrasında seferberlik ilan ederek,  depremzedeler için harekete geçen Şehzadeler Belediyesi, Adıyaman Eğriçay Parkı Çadır Kenti'nde kurduğu aşevi ile depremzedelere sıcak yemek ikramında bulunmaya devam ediyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  bölgeye giderek çalışmaları yerinde inceledi ve depremzedeler ile bir araya geldi.

Beş bin kişiye sabah ve akşamları verilen kahvaltı ve yemek hizmetini  yerinde inceleyen ve çalışmaları bölgedeki görevli personelleriyle birlikte planlayan Başkan Çelik,  kazanların başına da geçerek depremzedelere sıcak yemek ikramında bulundu onlarla gönül köprüleri kurarak, yaşanan acılara ortak oldu. Yaklaşık bir aydır Şehzadeler Belediyesi'nin Adıyaman Eğriçay Parkı Çadır Kenti'nde sıcak yemek hizmetinde bulunduğunu hatırlatan Başkan Çelik  şöyle konuştu; "Yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için mesai arkadaşlarımızla, aşçılarımızla birlikte çaba ve gayret sarf ediyoruz. Sabahları burada kahvaltı ya da çorba ikramımız, akşamları da  sıcak yemek ikramımız oluyor. Yaklaşık beş bin kişiye bu ikramlarımızı veriyoruz. Adıyaman'da ilk sıcak yemek hizmetini veren belediyelerden biri biziz. Allaha çok şükür ki 1200 km  öteden kardeşlerimizin yarasını sarabilmek , yaralarına merhem olabilmek, birlikteliğimizi ortaya koyabilmek için kalkıp geldik. Buradaki yemeklerimizden istifade eden  vatandaşlarımızın çok teşekkürleri var, bolca duaları var.  Tüm Şehzadeler halkına ve Manisalılara  bunu iletmek istiyorum.  Bir taraftan Adıyaman'dayız, bir taraftan Kahramanmaraş'tayız. Bir taraftan da  Şehzadelerimize gelen depremzede vatandaşlarımıza ev sahipliği yapabilmek için çaba ve gayret sarf ediyoruz.  Şehzadeler Belediyesi olarak  depremin ilk saatlerinden itibaren adeta bir seferberlik ilan ettik ve bu seferberlik ruhu ile bir kişinin daha acısını azaltabilmek için çaba ve gayret sarf ediyoruz.  Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Rabbim hayırlarınızı kabul etsin. Allah bir daha milletimize böyle büyük acılar yaşatmasın diyor, Adıyaman'dan Şehzadelere selam ve saygılarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2023, 20:59

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER