Başkan Çelik Gençlere Yapılan Parkı Gençlerle Birlikte Açtı

Şehzadeler Belediyesi'nin kaykay ve paten sporcuları için 3 Milyon 480 Bin 321 TL bir bedelle yapımını tamamladığı Skate Park törenle hizmete açıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, açılış kurdelasını genç sporcular ile birlikte keserken  "Biz gençlerimizi sözde değil özde seviyor, önemsiyor, destekliyoruz. Bu proje de bunun göstergelerinden birisidir. Sporcularımıza, gençlerimize bu projemiz hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız kullanmak nasip olsun" dedi.

Başkan Çelik Gençlere Yapılan Parkı Gençlerle Birlikte Açtı

Kaykay ve paten sporcularının talebine kulak vererek,  Şehzadeler Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı  Skate Park törenle hizmete açıldı. 2. Anafartalar Mahallesi’nde toplam 4 Bin 700 M2 alan üzerine  3 Milyon 480 Bin 321 TL harcanarak  yapılan park,  bir ilke imza atılarak, gençlerle birlikte kurdelası kesilerek, hizmete sokuldu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Başkan Yardımcıları Atilla Efendioğlu, Mehmet Kavas, Ahmet Songüler ve Fatih Baybatur'un yanı sıra kaykay ve paten sporcularının hazır bulunduğu açılışta önce saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

"GENÇLERLE, SPORCULARLA KURDELAMIZI KESELİM İSTEDİK"

Törende genç sporculara hitap eden Başkan Çelik  Şehzadeler Belediyesi'nin kurulduğu günden bu yana ilk kez farklı bir açılış yaptığına dikkat çekerek "Bugün burada protokol üyeleri yok çünkü davet etmedik. İstedik ki bu parkı  biz gençler için yaptık açılışında da kurdelayı gençler ile birlikte keselim. Birazdan bu parkın sahipleriyle, gençlerle, sporcularla birlikte kurdelamızı keseceğiz. şimdiden hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

YAKLAŞIK 3,5 MİLYON TL'YE MAL OLDU

Hizmete alınan park hakkında bilgi vererek konuşmasını sürdüren Başkan Çelik şöyle dedi; "Projemiz,  yapım ihalesi; mal alımı ve montajı olmak üzere iki ayrı ihale ile hayata geçirildi.  2. Anafartalar Mahallesi’nde toplam 4 bin 700 m2 bir alanda yapıldı. Parkımızda modüler skatepark rampaları, fıtness alanı, çocuk oyun alanı, yeşil alan, oturma alanları ve yürüyüş yolları bulunuyor.  Parkımızın yapısal ve çevre düzenlemesi 1 Milyon 374 Bin 861 TL'ye mal oldu. Bu kapsamda; 1350 m2 skatepark alanı, 650 m2  yürüyüş yolu,  180 m2 çocuk oyun alanı 80 m2 fitness alanı, 900 m2       tretuvar yürüyüş yolu,  235 m2 park içi yürüme yolu 1025 m2 yeşil alanlar yapıldı. Mal alımı ve montajı ihalesi kapsamında  ise 4 adet oyun grubu, 6 adet fitnes grubu, 3 adet uyarı panosu ve 9 adet modüler kaykay rampası  yapımı ve montajı gerçekleştirildi. Bu çalışmalarımız da KDV dahil  2 milyon 105 bin 460 TL 'ye mal olurken;  parkımız toplamda 3 Milyon 480 Bin 321 tl'ye mal oldu."

"ÖRNEKLERİ İNCELENDİ, GENÇLERİN FİKİRLERİ ALINDI"

Parkı yapmadan önce Türkiye'deki örneklerini incelediklerini, paten ve kaykay yapan gençlere sorarak, onların da fikirleri aldıklarını ifade eden Başkan Çelik  "Nihayetinde en güzel, en fonksiyonel en sağlam olduğunu tespit ettiğimiz bu sistemi monte ederek parkımızı tamamladık." şeklinde konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

Manisalı hemşehrileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na da teşekkür eden Başkan Çelik şöyle devam etti; "Sayın Bakanımızın bu projeye 2 Milyon TL'lik bir hibe desteği katkısı oldu. Daha önce gençlerle sosyal medya üzerinden girdiği bir iletişimde de böyle bir park için destek vereceğinin sözünü vermişti. Sayın Bakanımız tüm projelerde olduğu gibi  bu projede de gençlerimize verdiği sözü bu şekilde  tutmuş oldu. Buradaki tüm gençler adına genliğin bakanı, Manisa'nın evladı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Bu güzel eserde emeği olan herkese, mesai arkadaşlarıma, teşekkür ediyorum."

"GENÇLERİMİZİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE SEVİYOR, ÖNEMSİYOR, DESTEKLİYORUZ"

İki yıl önce bir grup gencin belediyenin önüne gelerek sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptıklarını ve kendisinin de bundan sonradan haberdar olduğunu ifade eden Başkan Çelik "Dedim ki öyle belediyenin kapısına gelip açıklama yapmakla olmaz, derhal bu gençleri belediyemize davet edin, onlarla konuşalım. 40- 50 genç kardeşimiz geldi. Çay ikram edip konuştuk. O günden sonra da projeyi netleştirip işte bu günlere gelmiş olduk.  Biz gençlerimizi sözde değil özde seviyor, önemsiyor, destekliyoruz. Bu proje de bunun göstergelerinden birisidir. Sporcularımıza, gençlerimize bu projemiz hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız kullanmak nasip olsun" dedi. Başkan Çelik'in konuşmasının ardından gençlerle birlikte kurdela kesimi yapılarak,  park hizmete açıldı. Paten ve kaykay sporcuları daha sonra yeteneklerini sergiledi. 

Kaykay ve paten sporcusu gençler yapılan park hakkındaki görüşlerini ise şu sözlerle dile getirdi;

Atakan ERCİ: "Gayet güzel bir proje oldu. Manisa'da bir alan vardı ama tahtadan olduğu için pek kullanışlı değildi. Kaymak için başka şehirlere gidiyorduk. Buranın yapılması gayet güzel oldu. Şehrin biraz kenarında olması da ayrıca bizim için iyi oldu. Sakin bir alanda sporumuzu yapacağız. Başkanımıza çok teşekkür ederim."

Samet AKGÜL: "Başkanımız çok güzel bir yer yaptı. Çok mutluyuz. Tehlikeli işlerden kurtardı bizi."

Sipan ÇELEBİ; "Başkanımızdan istediğimiz Skate Park yapıldı. Gayet mutluyuz. Herşey için çok teşekkür ederim. Tam istediğimiz gibi oldu. Arkadaşlarımızla birlikte yüz yüzelli kişiyiz. Kış geldi artık burada bir araya gelip sporumuzu yapacağız. Daha iyi yerlere gelmek için çalışacağız."      

Açılıştan sonra bir süre genç sporcuların gösterilerini izleye Başkan Çelik,  daha sonra parkın diğer bölümlerini de yardımcıları ile birlikte gezerek, incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2022, 20:41

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER