Başkan Çelik, Proje İnşaatlarını İnceledi

Şehzadeler Belediyesi'nin hayata geçirdiği Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi Projesi inşaatında incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik , inşaat çalışmalarının 2023 Şubat sonu Mart başı gibi tamamlanmasını beklediklerini ifade ederek, sınıfların hazırlanması iç teşrifatın yapılması gibi çalışmaların da tamamlanmasının ardından yıl içerişsinde projeyi hizmete açacaklarını söyledi.

Başkan Çelik, Proje İnşaatlarını İnceledi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi şantiyesini ziyaret ederek,  yüklenici firma yetkilileri ve teknik ekiplerden bilgi aldı. Başkan Çelik'e incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Efendioğlu ve Bilal Demir ile teknik ekipler de eşlik etti.

PROJEDE NELER VAR?

Şantiye şefi ve beraberindekiler ile birlikte inşaatı gezen Başkan Çelik,  inşaatın son durumu hakkında  detaylı bilgiler aldı. İncelemelerinin ardından bir değerlendirme yapan Başkan Çelik  "İnşaatımız çok şükür  kazasız, belasız planlandığı gibi devam ediyor" dedi. Projenin 1453 metrekarelik bir arsada hayata geçirildiğini hatırlatan Başkan Çelik  sözlerini şöyle sürdürdü; "Yaklaşık 2600 metrekarelik bir kapalı alanımız var.  Bir bodrum katılımız bulunuyor, arşiv odası olarak planladığımız. Burada ayrıca ısıtma ve soğutma sistemlerinin teknik bölümleri yer alacak. Zemin katımız gençlerin ve tüm halkımızın  hizmetinde olacak bir Millet Kütüphanesi. Okulların açık olduğu  dönemlerde burası 24 saat hizmet verecek. Öğrenci kardeşlerimiz gelip burada ders çalışabilecek, ödev yapabilecek. Belli saat aralıklarıyla da ücretsiz çay ve çorba ikramlarımız olacak. Birinci katta ise Gençlik Merkezimiz var. Burada 10 tane sınıfımız var. Liseye hazırlık, İngilizce, Matematik kurslarımız olacak.  Gençlik Merkezlerimiz inşallah artarak devam edecek. Yine burada teknoloji atölyelerimiz olacak. Dene Yap, Matematik, E Spor atölyeleri gibi. Gençlerimiz için ne lazımsa, onlar ne istiyorsa inşallah burada olacak. Son katta iki tane kulemiz var. Burada yazar buluşmalarının yapılacağı, toplantıların olacağı  büyük bir salonumuz ve kafeteryamız olacak. Her şey düşünüldü. Türkiye'deki örneklerini arkadaşlarımızla birlikte bizzat ben de katılarak defalarca gidip inceledik. Nihayetinde de  çok güzel, prestijli, şehir merkezinde, gençlerin yürüyerek gelip gidebilecekleri , gençliğin nabzının atacağı bir gençlik merkezi ve kütüphaneyi faaliyete sokacağız."

NE ZAMAN HİZMETE GİRECEK?

İnşaat çalışmalarının 2023'ün  Şubat sonu Mart başı gibi tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Başkan Çelik "Yüklenici firmadan yeri teslim aldıktan sonra iç dizaynıyla ilgili çalışmalar olacak. Teşrifatı, sınıfların hazırlanması ile birlikte 2023 yılının içinde bu güzide eseri Şehzadelerimizin gençlerine ve tüm halkımızın hizmetine açmış olacağız. Allah kazasız belasız bir şekilde  tamamlayıp açmayı nasip etsin. Şu anda  birinci etap inşaatla ilgili çalışmaları 16 milyon  küsur TL  bir bedelle  yapıyoruz. Buna  sınıfların hazırlanması, iç tefrişat ilave olacak. Emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Allah sağlık  afiyet içerisinde açılışında da hep birlikte olmayı nasip etsin. Şehzadelerimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun." şeklinde konuştu.   

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2022, 19:51

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER