Başkan Çelik Proje Ve Hizmetlerdeki Son Durumu Açıkladı!

Şehzadeler Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı dün akşam yapıldı. Toplantıda 19 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Başkan Çelik Proje Ve Hizmetlerdeki Son Durumu Açıkladı!

MANİSA (İHA) -
Şehzadeler Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mecliste Başkan Çelik belediyenin proje ve hizmetlerindeki son durum hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
Kurban Bayramı'nın alınan tedbirler neticesinde Şehzadelerde sorunsuz bir şekilde kutlandığını vatandaşların kurban ibadetlerini rahat bir ortamda yerine getirdiğini belirten Başkan Çelik "Şehzadeler Belediyesi olarak bayramda hemşehrilerimizden gelen kurban bağışlarını da kabul ettik. Talepte bulunan ve ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlarımıza 2'şer kg et verilmiştir. Kalan etlerimiz soğuk hava deposuna alınmış olup aşevi sıcak yemek hizmetlerinde değerlendirilecektir." dedi.
Açılışı yapılan, inşaatı devam eden ve ihale sürecinde olan projeler hakkında bilgi veren Başkan Çelik, "Yeniharmandalı Mahallemizde 103 ada 1 parseldeki yaklaşık 970 metrekarelik alanda 2 milyon 336 bin 400 TL bedelle hayata geçirdiğimiz Çok Amaçlı Salon Projemizi hemşehrilerimizin hizmetine açtık. Yeniharmandalı Mahallemize, civar mahalleler ve Şehzadelerimize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tilkisüleymaniye Mahallesi'nde 21 yaş ve üzeri engelliler için hayata geçireceğimiz, 50 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam Merkezimiz ve Korumalı İşyeri Projemizin temelini atmıştık. Kasım 2023 tarihinde bitirmeyi planladığımız projemizde yapım çalışmaları devam ediyor. Selimşahlar Mahallesi 101 ada ve 3 parselde hayata geçirdiğimiz Sosyal Tesis ve Çevre Düzenlemesi Projemizde de geçici kabul oldu, iskan ruhsatı bekleniyor. Yakın bir zamanda bu projemizi de hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Sancaklıiğdecik Mahallemize kazandıracağımız pazaryeri projemiz için tahsis bekleniyor. Proje ve maliyet çalışmalarımız da devam ediyor. Bildiğiniz gibi Doğu Kışla içerisinde yer alan tarihi yapıyı restore ederek, çocuk kreşi olarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bu projemizde de röleve, restorasyon ve restitüsyon projeleri için ihale çalışmalarımız yapılıyor. Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi Projemizde çevre düzenleme çalışmaları ve iç tefrişat çalışmalarımız devam ediyor. Yakın bir zamanda inşallah bu projemizi de halkımızın hizmetine açacağız. Manisa'mızın fethinin sembolü Fetih Mescidi'nde gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarımızda sona geldik. Bu ay içerisinde buradaki çalışmaların da tamamlanmasını planlıyoruz. Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Çarşı Mahallemizde hayata geçirdiğimiz Sokak Sağlıklaştırma Projesi'nin 3. Etap çalışmalarında, 7 ada 79 parsellik son kısmı için de protokolümüzü imza altına aldık. Tarihi Şehzadelerin kadim çarşısının güzelleştirilmesi ve bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi adına yaptığımız bu çalışmamız Şehzadelerimize Manisa'mıza hayırlı olsun. Yine Manisa Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde ilçemizdeki bazı caddelerde prestij cadde çalışmaları yapıyoruz. Bu çerçevede Erler, Alçıtepe ve Yeşiltepe Caddelerindeki çalışmalarımız da tamamlandı. Son rötuşlar yapılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sancaklıbozköy Mahallemizde TOKİ tarafından yapılan 400 sosyal konutun da hak sahiplerine anahtar teslimleri tamamlandı. Şehzadelerimize hayırlı olsun. Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerimizi kapsayan ve 365 dönümlük alanda gerçekleştireceğimiz, Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin 605 konut ve 54 dükkanlık 1. Etabında inşaatlar başladı, çalışmalar devam ediyor" dedi.
Başkan Çelik'in konuşmasının ardından meclis gündeminin görüşülmesine geçildi. Gündemdeki 19 madde görüşülerek karara bağlandı. Şehzadeler Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nın 1 Ağustos Salı günü saat 17.00'da yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2023, 14:10

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER