Başkan Çelik'ten Gençlere Büyük Hizmet

Şehzadeler Belediyesi'nin 3 Milyon 924 Bin 889 TL bedelle hayata geçirdiği Fatih Gençlik Merkezi ile Fatih Gündüz Bakımevi ve Kreşi törenle hizmete açıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik "Geleceğimizin teminatı yavrularımıza, gençlerimize Şehzadelerimize ve Manisa'mıza bu güzel eserimiz hayırlı olsun" dedi.

Başkan Çelik'ten Gençlere Büyük Hizmet

Şehzadeler Belediyesi’nin gençlere ve çocuklara kazandırdığı Fatih Gençlik Merkezi ile Fatih Gündüz Bakımevi ve Kreşi törenle açıldı. Açılışa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yenal Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup,  İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende katılımcılara hitap eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik sözlerinin başında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybedenleri andı. Normalde bu tesisin 1 ay önce açılacağını söyleyen Çelik, yaşanan depremler nedeniyle açılışın ertelendiğini ifade etti. Çelik, depremlerin hemen ardından Şehzadeler Belediyesi olarak deprem bölgesine yardımı koştuklarını, sıcak yemek servisinde bulunduklarını belirtti. Çelik, Ramazan ayında da Adıyaman’da ve Kahramanmaraş’ta iftar ve sahur vereceklerini kaydederek, “Gün güçleri birleştirme günüdür. Destek olan Şehzadeler halkına teşekkür ediyorum. 11 ayın Sultanı Ramazan ayına girdiğimiz bu dönemde bu tesisi açmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

3 MİLYON 924 BİN 889 TL'YE MAL OLDU

Açılan tesis hakkında bilgi vererek sözlerini sürdüren Başkan Çelik "Binamızın toplam alanı 614 m² olup,  278 m² kreş ve 336 m² gençlik merkezi olarak iki kısma ayrılmıştır. Binanın komple elektrik tesisatı ve aydınlatmaları yenilenmiş olup, TV hattı, kamera sistemi ve data sistemi hattı yenilenmiştir. Binanın tüm alanlarını kapsayan mekanik hücreli havalandırma tesisatı yapılmıştır.  Ayrıca tüm alanların ısıtma ihtiyacını karşılamak amacıyla 65 KW kombi ve radyatör tesisatı yapılmıştır. Binamız; inşaat  ve tadilat işleri, havalandırma ,  doğalgaz ve ısıtma işleri, elektrik ve aydınlatma işleri 2 milyon 77 bin 324 TL ; tefrişat  1 milyon 847 bin 565 TL, 

toplamda ise  3 milyon 924 bin 889 TL'ye mal olmuştur.  Kreş bölümünde;  her biri 28 m² olan 3 sınıf, 23 m² 1 adet yemekhane, 18 m² mutfak, 30 m² uyku odası, 3 adet erkek lavabo, 2 adet bayan lavabo, 67 m² bekleme ve oyun salonu, 21 m² müdüriyet  ve 27 m² hol bulunmaktadır. Gençlik merkezi bölümünde; 2 adet bayan ve erkek lavabo, 13 m² depo, 24 m² tarım atölyesi, 48 m² ses stüdyosu , 36 m² müzik atölyesi, 44 m² e spor salonu, 24 m² kendin yap atölyesi (İHA ve dron yapım atölyesi) b18 m² mescid,  ara hol ve giriş holü bulunmaktadır." dedi. 

PAZAR GÜNLERİ HARİÇ HER GÜN  AÇIK OLACAK

Fatih Gençlik Merkezi'nin Pazar günleri hariç her gün  20:00'a kadar açık olacağını kaydeden Başkan Çelik şöyle konuştu; "2 adet İHA takımımız mevcut. Onlar da burada çalışmalarını yürütecekler.  Kendin yap atölyesinde;  lise ve üniversite öğrencilerimiz 2 takım halinde çalışma yapacak. Dron yapımı için de bir takım çalışmalara başladı. Toplamda 50 öğrencimiz burada çalışma yapacak. diğer öğrenci seçimleri eğiticiler tarafından yapılacak. E Spor atölyesinde;  5 asil 1  yedekten oluşan iki takımız olacak. Şuan için 2 takım da çalışmalara başladı. eğitmenlerin gözetiminde 100 gencimiz burada çalışmalar yapacak.  Müzik atölyesinde; gitar, piyano, kısa ve uzun bağlama, keman, ney , darbuka  dersleri olacak. Yılda 500 öğrenci eğitilecek. tarım atölyesinde öğrencilerimiz tarımı sevecek ve teknik tarımı öğrenecekler. her öğrenciye bir bitki yetiştirme fırsatı verilecek.  yılda 1000 öğrenci sulu tarımı öğrenecek. Ses stüdyomuz,  gençlerimizin çok merak ettiği ve seveceği  bir bölüm haline gelecek. Öğrenci kardeşlerimiz burada kendi seslerini kayıt edebilecekler. Müzikli bir ortamda şiir, şarkı , türkü okuyarak, mutlu olacaklar. Yılda 1200 öğrenci buradan faydalanacak. Ayrıca dart oyunu, masa tenisi ve sanal gözlüklerle  dünyayı keşfetme ve sanal alemde dolaşarak güzel vakit geçirecekler. Bu hizmetlerden de yılda 1000 gencimiz faydalanacak. Kreş ve Gündüz Bakımevimizdeki 3 sınıfımızın da kapasitesi şimdiden dolmuştur. Kreşimizde 50 öğrencimiz şuanda eğitim görmektedir. Sulu tarımı ilk onlar öğreniyor. Kreşimizde öğrencilerimize yemekleri de kendi aşçılarımız hazırlamaktadır."

Daha sonra davetlilere hitap eden Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara 'da Şehzadelere bu güzel eseri kazandıran Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve ekibine teşekkür etti. Kaymakam Çaykara  "Şehzadeler de bir aile sıcaklığı içerisinde tüm kurum ve kuruluşlarımızla büyük bir uyum içerisinde Şehzadeler halkına hizmet ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Çaykara hizmete alınan tesisin Şehzadeler halkına hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmaların ardından yapılan dualar eşliğinde kurdela kesilerek tesis hizmete açıldı. Başkan Çelik ve protokol üyeleri birlikte Fatih Gençlik Merkezi ile Fatih Gündüz Bakımevi ve Kreşini gezerek, incelemelerde bulundu.   

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER