Başkan Doruk Sosyal Medya Paylaşımlarına Sert Tepki Gösterdi

Manisa Çukurovalılar Derneği Başkanı İrfan Doruk  deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlara  yönelik  sosyal medyada yapılan paylaşımlara  sert tepki gösterdi.

Başkan Doruk Sosyal Medya Paylaşımlarına Sert Tepki Gösterdi

Başkan İrfan Doruk "Bu paylaşımları yapanlar ve böyle bir düşünce içerisinde olanlara sesleniyoruz, Gelin hem Vallahi hem Billahi ne kadar yardım yaptıysanız, Derneğimize dekontlarınız ile  başvuru yapın tüm yardımlarınızı iade edelim" dedi.

Başkan İrfan Doruk "6 Şubat ve sonrasında peş peşe gelen depremlerle bölge insanı ve tüm ülke olarak büyük bir felaket yaşadık.Özellikle yaşadığımız şehrimiz Manisamızda necip milletimizin yardım etmek için ne kadar şevkli ve havesli olduğuna şahitlik ettik.Manisalılara ne kadar teşekkür etsek azdır.
Hakları ödenmez.
Ancak son günlerde ,özellikle de seçimlerden sonra bazı vatandaşlarımızın içindeki nefreti kusarcasına bölge insanımıza oy tercihinden dolayı yaptığı hakaretler bardağı taşırma seviyesine gelmiştir.Ağızlara ve insanlığa yakışmayacak sözle,tavırlar sergilenmektedir.
Tarih kitaplarını açın bakın hem dün hemde günümüzde vatanını nasıl savunmuştur, bölge insanımız.Düşmana karşı nasıl dik durmuştur. Kurtuluş ateşi nereden başlamıştır, ilk kurşun nerde atılmıştır..Rahime Hatunlar,Sütçü İmamlar,Kara Fatmalar,Şehit Kamil’ler,Saim Bey’ler Tufan Bey’ler nerelerden çıkıp düşmana karşı durmuşlardır. Dayanışmanın ve kahramanlıkların en üst seviyelerini yaşamışızdır.
Bizim atamızda,bizlerde,çocuklarımızda vatanseverlerizdir, bizim içimizde Milli Mücadele ruhu halen canlıdır ve diridir. Biz Maraşlıyız Antepliyiz, Hataylıyız, Adanalıyız, Adıyamanlıyız,Osmaniyeliyiz,Diyarbakırlıyız,Kilisliyiz,Malatyalıyız,Urfalıyız.
Bizleri Vatan hainliği ile suçlayanlara açık çağrımız şudur;
Yardım ettiği için pişman olan, yada yüzümüze vuran varsa buyursun, biz Manisa’da ikamet etmekteyiz, Manisa Çukurovalılar Derneği üyeleri ve hemşehrilerimiz bu tip insanlara papuç bırakmaz. Allah büyüktür,biz bu toprakların öz evladıyız, bu yapılanlar çok çirkindir.
Bu paylaşımları yapanlar ve böyle bir düşünce içerisinde olanlara sesleniyoruz, Gelin hem Vallahi hem Billahi ne kadar yardım yaptıysanız, Derneğimize dekontlarınızla başvuru yapın tüm yardımlarınızı iade edelim. Ne verdiyseniz iade edelim. Yeterki üzerimizde hakkınız kalmasın" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2023, 16:53

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER