Başkan Ergün, Gönülden Gönüle Derneğini Ağırladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gönülden Gönüle Derneği Başkanı Hüseyin Köroğlu ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

Başkan Ergün, Gönülden Gönüle Derneğini Ağırladı

Manisa’da kamu yararına çalışan ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kıyafet ve ayakkabı ihtiyaçlarını hayırseverlerden alınan desteklerle ücretsiz bir şekilde karşılayan Gönülden Gönüle Derneği Başkanı Hüseyin Köroğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çiçek takdiminde bulunularak, tespit hediye edildi.

‘İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyoruz’

Çalışmaları hakkında bilgiler veren Gönülden Gönüle Derneği Başkanı Hüseyin Köroğlu, “Derneğimizin faaliyetleri kapsamında elbise, ayakkabı, giyim eşyasını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Cezaevlerinde kader mahkumu olup da, kimsesi olmayan insanlar var, ihtiyaç bildiriyorlar. Mektup yazıyorlar. Duymuşlar, Gönülden Gönüle Derneği var. O şekilde 3 tane mektup var elimde. 3’üne de cevap verdik. Hemen ayakkabı, elbise, mont temin ettik. Dernekte var veya yok, onların istediği ölçüdeki ürünleri temin ederek, kargo ile gönderdik. Kargonun içine de bir not yazdık. Bizim böyle bir uygulamamız yok, şehirde yaşayan ihtiyaç sahiplerine hizmet eden bir kuruluşuz ama sizi de boş çevirmemek adına bunu yaptık. Allah kurtarsın dedik. Bu tip hizmetler yapıyoruz” dedi.

İşbirliği İçerisinde Çalışmalar Sürecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin de Covid öncesi dönemde cezaevlerindeki ihtiyaç sahibi mahkûmlara yönelik bir desteğinin olduğunu hatırlatan Başkan Ergün, “Koronavirüs süreci öncesinde cezaevlerinde senede bir kere ihtiyaç sahiplerine; Cezaevi Müdürü ile görüşme neticesinde onların verdiği isimler doğrultusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak biz de çorap, havlu, iç çamaşırı ürünlerinde destek oluyorduk. İsterseniz bunu tekrarlayabiliriz. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Gönülden Gönüle Derneği işbirliğinde Manisa Cezaevi’ne ve Alaşehir Cezaevi gibi kurumlardaki ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliriz. Bunu yapalım” diye konuştu. 

Binlerce Kişiye Ulaşılıyor

Gönülden Gönüle Derneğine Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman destek olduğunu belirten Köroğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak zatıaliniz her zaman destekte bulunuyorsunuz. Bize toplu bir şekilde giysiler ve ayakkabılar gönderiyorsunuz. Biz de onları ulaştırıyoruz. Son birkaç ayda 6 bine yakın giysi ve ayakkabı yardımında bulunmuşuz. Koronavirüs sürecinde alınan tedbirler kapsamında yalnızca Pazartesi günleri dağıtımda bulunuyoruz. Tabi bunun dışında acil gelen ihtiyaçlar olduğunda, onları da geri çevirmiyoruz. Tamamen bağış usulüyle hizmet veriyoruz. Elimize gelen her ürün mutlaka değerlendiriliyor. Hepsi işe yarıyor. Zaman zaman araç ihtiyacımız oluyor. Bunu haber veriyoruz. Belediyemiz bize yardımcı oluyor. Çalışmalarımız iyi gidiyor. İnsanların gönlüne dokunabiliyoruz. Hayırlı bir iş” diye konuştu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek konuklarına teşekkür etti.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER