Başkan Ergün, Projeyi Anlattı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Başkanlığında gerçekleştirilen Mart ayı Meclis toplantısında prestij cadde yatırımları da anlatıldı. Başkan Ergün, Şehzadeler ilçesinde devam eden prestij cadde projeleri kapsamında yürütülen çalışmaların güncel bilgilerini paylaştı.

Başkan Ergün, Projeyi Anlattı

Büyükşehir Belediyesinin Mart ayı Olağan Toplantısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Başkanlığında yapıldı. Başkan Ergün, toplantı öncesinde Şehzadeler ilçesinde tamamlanan, devam eden ve başlayacak olan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Şehzadeler şehrine prestij katacak projelere devam edeceklerini belirten Başkan Ergün, gecesiyle gündüzüyle ışıl ışıl caddeler inşa ettiklerini ifade etti.

Avni Gemicioğlu’nda 2’nci etap ihalesi 8 Mart’ta yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Prestij cadde düzenlemeleri noktasında biliyorsunuz Avni Gemicioğlu Caddesi’ndeki 1. Etap çalışmalarımızı tamamlamıştık. 2. Etap kapsamında da Avni Gemicioğlu Caddesi’nden eski garaja kadar, Ticaret Lisesi’ne kadar olan alanda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarımızın ihalesini de hayırlısıyla 8 Mart’ta gerçekleştirdik” dedi.

Erler ve Alçıtepe’nin altyapısında sona yaklaşıldı

Altyapı imalatları devam eden prestij cadde yatırımlarından da bahseden Başkan Ergün, “Erler ve Alçıtepe caddelerinde de prestij cadde düzenlemelerimizi biliyorsunuz başlatmıştık. İki caddemizde 1 kilometre içme suyu, 700 metre yağmur suyu, 400 metre de kanalizasyon hattı işimizde artık sona yaklaştık” ifadelerini kullandı.

Atatürk ve Çarşı Bulvarı ile PTT ve Çevresinde de çalışmalar başlayacak

Şehzadeler ilçemiz PTT ve çevresi yani eski belediye çevresi, şu anda Şehzadeler Belediyemizin olduğu çevre ile Atatürk ve Çarşı Bulvarları. Yani Hükümet Binasından istasyona kadar olan iniş kısmı, bir de Çarşı Bulvarı, Hatuniye Camii ile Sultan Camii arasındaki gidiş-gelişli bulvarlarımızda gerçekleştireceğimiz 3 bin 200 metre içme suyu, 700 metre de yağmur suyu hattı için de en kısa sürede imalatlara başlayacağımızı buradan duyurmak istiyorum” dedi.

Büyükşehir ve Şehzadeler işbirliği

Başkan Ergün, konuşmasının sonunda Şehzadeler Belediyesi işbirliğinde yapılan çalışmayı da ekleyerek, “Yapmış olduğumuz öncelikle altyapı, branjman bağlantıları ve üstyapının da döşenmesine müteakiben Şehzadeler İlçe Belediye Başkanlığımız da aydınlatmalarının tamamını da üstlendiğini de buradan ifade etmek istiyorum. İki belediyenin ortak çalışmasıdır. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 11:02

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER