Başkan Sagun Manisa’nın Kurtuluşunu Kutladı

Şehit Gazi Aileleri Koruma ve Kalkındırma Derneği Genel Başkanı İbrahim Sagun, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı

Başkan Sagun Manisa’nın Kurtuluşunu Kutladı

Başkan Sagun mesajında,

“Milli Mücadelemizin şanlı günlerinden olan Manisa’mızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılını gururla kutlamaktayız.

Aziz milletimizin, her türlü yokluk, kıtlık ve imkânsızlığa rağmen bağımsız vatan sevdası ile düşman işgali altında kalan vatan topraklarından işgal kuvvetlerini söküp atmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı, tarihe altın harflerle kazınan Kurtuluş Savaşı 9 Eylül 1922’de düşmanın denize dökülmesiyle son bulmuştur.

Kutlu zaferin ardından, küllerinden yeniden doğan milletimiz birlik ve beraberlik içinde ülkesini ve Cumhuriyetini yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışarak bugünlere gelmiştir. Çalışkan ve fedakâr Manisalılar da üretkenlikleri ile yaşadıkları şehri, tarımı ve sanayisi ile ülkesinin lokomotif illerinden biri yapmıştır.

8 Eylül Manisa’nın Kurtuluş Günü'nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan Aziz Şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden Gazilerimizi Rahmetle, Hayatta olan Gazilerimizi de Saygıyla anıyor, Manisalı Hemşerilerimin 100. Kurtuluş Yıldönümünü kutluyorum.” Dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER