Başkan Selçuk: “ Söz Verdiğimiz Bir Yatırımı Daha Gerçekleştiriyoruz”

Demirci Belediyesi tarafından yapılan yürüyen merdivenin montajına başlandı.

Başkan Selçuk: “ Söz Verdiğimiz Bir Yatırımı Daha Gerçekleştiriyoruz”

Demirci Belediyesince ilçeye ticari anlamda katkı, sosyal anlamda değer katması amacıyla yapılan kent merkezi binasının yan tarafında bulunan pazaryerine iniş ve çıkışlarda vatandaşlara kolaylık olması amacıyla yürüyen merdiven yapımına başlandı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, yürüyen merdiveni yapacak olan firma ile 29 Mart 2023 tarihinde sözleşmeyi imzalamış ve yaklaşık 40 gün sonra montaja başlandı.

Tırlarla ilçeye nakli sağlanan yürüyen merdivenin ilk bölümü inç yardımıyla Cumhuriyet meydanından pazaryerine iniş alanı olan yere yerleştirildi.

Yürüyen merdivenin pazaryeri bölümüne iniş alanında yere olan 2. Bölümün ise gelecek hafta montajının yapılacağını belirtildi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk’ta, yürüyen merdiven montaj çalışmalarını vatandaşlarla birlikte yerinde takip etti.

Vatandaşlar Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’a yürüyen merdiven hizmetinden ve çarşı merkezine hareket ve ilçeye değer katacak olan kent merkezinden dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Selçuk, kent merkezi yanına yapılan yürüyen merdivenin tamamlanarak hizmete girmesinin ardından Mehmet Akif Ersoy Gençlik merkezinin yan tarafına da yürüyen merdiven yapılacağını söyledi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada “ Söz verdiğimiz bir yatırımı daha gerçekleştiriyoruz. Bu yatırım 3 yıl önce hizmete girecekti. Ama Türkiye’de istemezük cephesi var. Yapılan hizmete takoz koyma cephesi var. Mahkemeye verildi burada imarla ilgili haklıydık kazandık. 3 yıl gecikmeli yapıyoruz. Artan maliyet milletin cebinden çıkıyor. İyi parti büyükşehir meclis üyesi arkadaşlara hayırlı olsun. Fazladan 3 milyon ödeme yapmamızı sağladılar mahkemeye vererek. Ama vatandaşımız iş yapmak isteyenle, bozmak isteyeni bilir. Çarşı ve pazaryeri arasında bir sıkıntı vardı. Biliyorsunuz Demirci engebeli bir yer. Özellike yaşlılarımız pazaryerine inip çıkmakla zorluk çekiyorlardı. Yürüyen merdiven ile vatandaşlarımız kolaylıkla pazara inip çıkabilecek. Halkımızın günlük yaşamını kolaylaştıracak bir yatırım. Çok kısa süre içerisinde hizmete sunulacak “dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2023, 12:13

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER