Başkanlar, Salihli’nin İl Olması İçin Kenetlendi

‘Cumhuriyetin 100. Yılında 100 İl, 1000 İlçe’ açıklamasından sonra bir araya gelen Salihli’deki oda başkanları, Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret ederek, ilçenin 100 il arasında yer alabilmesi için ortak karar aldı.

Başkanlar, Salihli’nin İl Olması İçin Kenetlendi

Salihli’nin il olması için ilçedeki tüm esnaf odaları ve Belediye’nin kenetlendiğini ifade eden Başkan Kayda, “İlçemizin kurtuluşunun 100. Yılında dile getirdiğimiz il olma talebimizi, MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 il, 1000 ilçe” açıklamasıyla daha güçlü bir şekilde seslendiriyoruz. İl olmak istiyoruz, çünkü Salihli bunu hak ediyor” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdal Tunca, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Yüksel Hisar, Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Samet Balgönül, Bakkallar Odası Başkanı İsmail Ünlü ile Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı İlkay Saygın’ın yer aldığı ziyarette, Salihli’nin birçok alanda il olma kriterlerini taşıdığını dile getiren oda başkanları, Belediye Başkanı Zeki Kayda ile bu konuda ortak hareket edeceklerini belirtti.

Meslek ve esnaf oda başkanlarını makamında ağırlayan Başkan Kayda, Cumhuriyet'in 100. yılında bazı ilçelerin il statüsüne kavuşarak il sayısının 100'e çıkarılması konusunda oda başkanları ile istişarelerde bulundu. Salihli’nin il olmak için yeni bir fırsat yakaladığına dikkat çeken Başkan Kayda, “Belediye ve oda başkanlarımızın bu konuda birlikte hareket etmesi çok önemli. Bu beraberlik ile bunu başaracağımıza inanıyorum. Güzel Salihli’mizin il olması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız ve bu konuyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapacağımız Ankara ziyaretinde, 'Cumhuriyetin 100. Yılında 100 İl 1000 İlçe' projesini ortaya koyan MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile Manisa Milletvekillerimize Belediyemiz ve odalarımızın birlikte hazırladığı dosyayı sunup desteklerini isteyeceğim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2023, 15:01

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER