Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi

Salihli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçe merkezinde liselerde eğitim gören öğrenciler için Ankara ve Çanakkale’nin yer aldığı Kültür Gezileri düzenleniyor.

Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi

Salihli Belediye Başkanlık makamında Belediye Başkanı Zeki Kayda ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen arasında imzalanan protokol kapsamında, milli, tarihi ve manevi mirasların tanıtılması amacıyla ilçedeki liselerde eğitim gören öğrenciler, yapılacak planlama dahilinde bir rehber eşliğinde Ankara ve Çanakkale gezilerine gönderilerek Türk tarihinde önemli yere sahip olan tarihi mekanları ziyaret etme fırsatı bulacak.

İmza töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yenen, “Türkiye Yüzyılı gençliği Ata’sının izinde. Öğrencilerimiz, milli, manevi miraslarımızı tanıtma ve sahip çıkma adına, Ankara Anıtkabir ve tarihi mekanları ile “Çanakkale Geçilmez” destanının yazıldığı tarihi mekanları ziyaret edecekler. Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya bizlere verdiği destekten ötürü öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Salihli Belediyesi’nin eğitime her zaman öncelik verdiğini ifade eden Başkan Zeki Kayda ise, “Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde imzaladığımız protokol kapsamında, milli, tarihi ve manevi miraslarımızı tanıtmak amacıyla ilçemizdeki liselerde eğitim gören öğrencilerimizi Ankara ve Çanakkale’nin yer aldığı Kültür Gezilerine göndereceğiz. Atamızın izinde, geleceğe emin adımlarla yürüyen sevgili gençlerimiz, Ankara ve Çanakkale’ye düzenleyeceğimiz kültür gezileri sayesinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir ile Cumhuriyetimizin ilan edildiği tarihi mekanları ve 255 bin şehidimizin canlarını feda ederek Çanakkale Destanı’nı yazdığı kutsal toprakları bizzat yerinde ziyaret edecekler. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 15:02

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER