Berk Mersinli AK Parti Yunusemre Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Berk Mersinli AK Parti Yunusemre Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı. Aday adaylığı açıklamasına siyasiler sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dolup taşan salonda Mersinli aday adaylığını Resmen ilan etti.

Berk Mersinli AK Parti Yunusemre Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı İlkcan Durmaz, Berke Mersinli’ye çıktığı bu yolda başarılar diledi

"BU KUTLU YOLDA BENDE VARIM DEMEK İÇİN BURADAYIM"
Yunusemre Belediye başkanlığına aday adaylığını ilan eden Berk Mersinli, adaylık törenine katılanlara teşekkürlerini iletti. Mersinli, AK Parti’ye 2002 yılında girdiğini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü “Gençlik kolları başkanlığı, merkez ilçe başkanlığı, il başkanlığı ve bölge koordinatörlüğü gibi birçok görevde bulundum. Bu mücadele zaman içerisinde beni yetiştirdi, yeni sorumluluklar ile karşınızdayım. 21 yıllık mücadelenin bana kattıkları ile bu yola çıkıyorum. İlçeme, şehrime, ülkeme hizmet yarışında sorumluluk üstlenmekten kaçınmadım. Bir gün olsun geri durmadım, yorulmadım. Bugün partimizin kodlarında bulunan kardeşlik hukukuna helal getirmeden dava arkadaşlığına gölge düşürmeden, o kötü ben iyiyim diyerek değil mevcut belediye başkanımız Mehmet Çerçi ve tüm aday adayları arasında her dava arkadaşım bu işi tartışmaya kapalı olmaksızın layıkıyla yerine getirecektir. Ancak bu kutlu yolda ben de varım demek için buradayım” ifadelerini kullandı
"Yunusemre Belediyesi başkanlığı için aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım”
Berk Mersinli, konuşmasının devamında “Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan adayımız olarak kimi uygun görürse bu karar doğrudur. Bizim de son güne kadar mücadelemiz bu yolda olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yerel seçimlere gün be gün yaklaşmaktayız. İlçemizin ihtiyaçları, vatandaşlarımızın beklentileri açıktır. Bu talep ve beklentilerin farkındayız ve gerekli çalışmaların ön hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktayız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sizlerle aynı çatı altında olmaktan çok mutluyum. 2024 yerel seçimlere giderken Yunusemre Belediyesi başkanlığı için aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım” diye konuştu.

BERK MERSİNLİ KİMDİR?
1976 yılında Manisa’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Manisa’da tamamladı. Aynı yıl Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü kazandı. Aynı fakültede İşletme üzerine Yüksek Lisans yaptı. Manisa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Manisa İl Gençlik Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanı, 2005-2008 AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı, 2009 Yerel Seçimi Manisa İl SKM Başkanı, 2009-2011 AK Parti Manisa İl Yönetim Kurulu üyeliği, İl Ekonomi İşler Başkanı, İl Halkla İlişkiler Başkanı, 2011-2013 Ak Parti Manisa Merkez İlçe Başkanı, 2014 Yerel Seçimi Manisa Yunusemre İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığı, 2014 Yerel Seçimi Manisa İl SKM Başkanı, 2015-2016 AK Parti Manisa İl Yönetim Kurulu üyeliği, İl Seçim İşleri Başkanı, İl Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yaptı. 28.12.2016 tarihinde Manisa İl Başkanlığına atandı. 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen 6.olağan İl Kongresiyle güven tazeleyerek İl Başkanlığı görevine seçildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2023, 15:33

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER