Büyükşehir Belediyesinden Zeytin Üreticisine Destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde zeytin üretimi yapan üreticiye destek için zeytin kasası dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesinden Zeytin Üreticisine Destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarım üretimi yapan üreticiyi desteklemek amacıyla il genelinde zeytin üretimi yapan çiftçilere 72 Bin zeytin kasası dağıtıldı.

Zeytin hasadında plastik kasa kullanımının yaygınlaştırılması projesi kapsamında il genelinde 72 bin, Demirci'de 420 üreticiye 4 Bin 200 zeytin kasası verildi.

Demirci'de de üreticiler zeytin kasalı düzenlenen programla teslim edildi.

Düzenlenen programa Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediye Kırsal Kalkına Daire Başkanı Yılmaz Usta, MHP Demirci İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Programda konuşan Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk " Devlet ve Millet işbirliğinin en güzel örneğini yaşıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Demirci Belediyemiz her alanda üreticimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Zeytin üreticimize verilen bu kasalar üretilen ürünlerin daha kaliteli ve güzel bir şekilde alıcıya ulaşması ve bu sayede üreticinin ürünününde değerinde satılmasını sağlayacak. Zeytin üreticilerimize bol ve bereketli bir hasad sezonu olmasını temenni ediyorum "dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta ise " Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün üreticimize desteklerini sürdürüyor. Bu yıl Manisa Büyükşehir Belediyesince 23 Milyon bütçeyi Manisa'daki tarım üretimine ayrıdık. 500 adet damızlık koç desteği için hazırlanıyoruz. Yılbaşı itibariylede İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz işbirliği ile 500 adet damızlık koçu üreticilerimize teslim edeceğiz. Tarım günümüzde artık çok önemli. Zeytin kasalarımızı üreticilerimize teslim etmeye başladık. Üreticilerimize güzel bir hasad dönemi olmasını diliyoruz. Manisa'da 72 bin kasayı üreticilerimize teslime edeceğiz"  dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER